U subotu su fudbaleri FK Drina Zvornik odigrali ponajbolji utakmicu u nastavku prvenstva. Protiv favorizovanog FK Rudar u Prijedoru zvornički fudbaleri odigrali su 1:1. U drugom kolu mini lige za prvaka Drina je bila bolji protivnik u duelu sa domaćim timom Rudara.

Drina odigrala 1:1 u Prijdoru protiv domaćeg Rudara, dva crvena za Zvorničane

Nažalost još jedan fudbalski derbi obilježili su ljudi u crnom koji lagano ali sigurno fudbal na ovim prostorima zavijaju u crno. Nakon vodsva Drine u prvom poluvremenu golom Stupara, domaćin je napao Drinu svim sredstvima. Sudijska trojka se u potpunosi stavila na raspolaganje domaćinu. U ovoj utakmici Drina je dobila dva crvena, a jedan je pokazan golmanu Vićiću zbog odugovlačenja igre. Ko se od vas još sjeća crvenog kartona za golmana zbog odugovlačenja igre (drugog žutog)?

Sve ovo bilo je dovoljno da Rudar osvoji bod, ali ne i da dođe do preokreta. Da su fudbaleri Drine igrali od početka nastavka prvenstva ovim žarom vjerovatno bi bili u igri za prvaka.

Šef struke FK Drina Zvornik Veljkko Cvijetinović ovaj pu zadovoljan je igrom, ali ne i rezultatom:

Poslije duže vremena odigrali smo utakmicu koja je podsjetila na utakmice u jesenjem dijelu prvenstva. Čvrsta, borbena igra sa ogromnom energijom. Uspjeli smo sa devet fudbalera da posljednjih 12 minuta branimo rezultat i ne primimo gol.

Mislim da smo sada tek svjesni da samo ovakav pristup igri donosi zadovoljstvo u ekipi. U naredne dvvije utakmice kući pokušat ćemo odžati ovaj pristup igri koji će dati željene rezultate koje očekuju od nas.

Drina odigrala 1:1 u Prijedoru protiv domaćeg Rudara, dva crvena za Zvorničane
Veljko Cvijetinović

Obje ekipe koje nam dolaze u srijedu i subotu su inspirativne  tako da bi publika u ovim prazničnim danima mogla uživati u fudbalu. Rekao je Cvijetinovi za portal Zvornicki.ba.

U nastavku prenosimo tekst prijedorskog portala koji govori o toku utakmice.

Trenerska vizija šefa stručnog štaba Rudar Prijedora Zlatka Jelisavca je kratkovida i gubitnička, stručnjak koji je dobio povjerenje klupske uprave i nakon ispadanja iz Premijer lige BiH, i to na dugoročne staze, protiv Drine iz Zvornika u 24. kolu Prve lige Republike Srske pokazao je sav svoj kapacitet.

Gradski stadion u Prijedoru. Gledalaca: 250. Sudija: Slavoljub Gogić (Istočno Sarajevo). Strijelci: Lolić u 77. minutu za Rudar Prijedor, a Stupar u 27. minutu za Drinu (Z). Žuti kartoni: Petrović, Šakić (Rudar Prijedor), Molerović, Stupar, Dragutinović, Jokić (Drina). Crveni karton: Jovica Marković u 73. i Jovan Vićić u 78. minutu (obojica Drina).

RUDAR PRIJEDOR: Hamzabegović, Petrović, Jakupović, Lolić, Vojinović (od 57. Ćatić), Pekija (od 68. Đakić), Pecelj (od 85. Kukić), Jaćimović, Gavranović, Jandrić, Dekić. Trener: Zlatko Jelisavac.

DRINA (Z): Vićić, Majlović, Ćulum, Krstić (od 52. Damjanović), Stjepanović (od 78. Bogićević), Marković, Stupar (od 90+3. Simić), Dragutinović, Jokić, Kostić, Molerović. Trener: Veljko Cvijetinović.

“Rudari” nisu pobijedili Zvorničane uprkos činjenici da su na terenu imali i dva igrača više, Drini je isključen i golman, pa tako klub koji ove godine slavi 90. rođendan više liči na cirkusku družinu nego na ozbiljnu ekipu koja juriša na titulu i povratak u Premijer ligu BiH.

O Zlatku Jelisavcu je mnogo toga napisano, a biće i dalje pisano, ali šta će poslije svega reći “jedinstvena” uprava proširena predstavnicima sponzora i predsjednikom Skupštine poslije novog kiksa u prvenstvu poslije kojer Prijedorčani za liderom zaostaju četiri velika koraka, a u srijedu se igra derbi u Etno selu Stanišići?

Kao i uvijek biće to sve mrtva reakcija na uspavanog pacijenta kao što je bila agresivna igra domaćina bez rezultata u današnjoj utakmici u kojoj je kapiten Nemanja Marić presjedio na klupi (kapiten je bio Nemanja Pekija), a “grešnici” Nemanja Vejnović, Milan Šakić i Dušan Komljenović ostali na klupi. Kada se uradi dublja analiza vidjeće se da trener Jelisavac uprkos kontinuitetu od tri godine rada nema ustaljeni tim, “kostur” niti je izveo ijednog maldog igrača na put budućnosti i u minusu je šest bodova u odnosu na jesen na Zvijezdu-09 na čijoj klupi sjedi Miodrag Pantelić treći trener u sezoni i čovjek koji tek treba da uči zanat.

Remijem protiv Drine Rudar Prijedor se jasno pozicionirao…

Zlarko Jelisavac je trener za prosjek, to je bilo jasno i nakon prošle sezone. Džaba jedinstvo svih klupskih struktura kada cijeli proces koči struka!

IZVOR:Prijedor24h