Drina pobjedila Kozaru na gostovanju u Gradišci

Na Gradskom stadionu u Gradišci, pred jedva stotinjak gledalaca danas je odigrana utakmici 7. kola I Lige Republike Srpske FK Kozara – Drina (Zvornik) 0-1 (0-0).

Detalj sa utakmice iz Gradiške

Dobro su igrači Kozare ušli u meč i imali početnu inicijativu, ali bez izrazitih šansi. U 15. minuti nakon odličnog prodora i centaršuta Kovljena, Feher je izblokiran od strane odbrane Drine. Pokušali su šutevima sa ivice šesnaesterca Kovljen i Glišić, ali bez uspjeha.  Igra Drine se zasnivala na kontranapadima preko brzonogih krila Stjepanovića i Stupara uz sigurnu odbranu.

I u drugom poluvremenu, na otvaranju Kozara je napadala više. Šut je isprobao i Stamenković, čiji udarac golman Drine, Vićić krajnjim naporom izbacuje u korner, da bi zatim odbranio šut Tomaša.

Drinini fudbaleri skoncentrisali su se na odbranu i što preciznija dodavanja u drugom poluvremenu Ćulum je pogodio i prečku u drugom poluvremenu.

Vasiljević je nakon prekida u korist Drine propustio odličnu priliku.

U poslednjim trenucima utakmice pokazala se psihička i fizička spremnost fudbalera Drine, koji u poslednjim minutama meča preuzimaju kontrolu igre i osvajaju korner.

Korner je loše izveden i onda su domaći krenuli u kontranapad, ali na sredini terena Jokić oduzima loptu, izbija na sami lijevi ćošak šesnaesterca i upućuje odličan centaršut prema mladom Musiću koji se pravilno postavlja i šutira glavom u dalji ugao i donosi Drini vrijednu pobjedu u sedmom kolu i 14. bod na konto kluba.

Nakon kretanja sa centra, sudiji Dociću nije ostalo ništa drugo nego da svira kraj utakmice.

Za portal Zvornički.ba, strijelac Musić je izjavio:

Kada je Jokić poslao loptu pomislio sam evo je i brzo se namjestio da šutiram, a kada sam ugledao da je lopta ušla u mrežu, e taj osjecaj je bio poseban, osjecao sam se odlično, srećno, mogao sam trčati kao da je utakmica tek počela, toliko mi adrenalin proradio.

Drina remizirala na svom terenu i utakmicu završila sa devet fudbalera

Još sam sretniji bio kada sam vidjeo koliko se zbog gola moji saigrači raduju. Uzeli smo tri boda po koja smo i došli, što je i najvažnije od svega.

Šef struke Veljko Cvijetinović ujedno i najzaslužniji za odlične igre ovog mladog tima znao je i u Gradišci postaviti kako bi momci dali svoj maksimum.

O samoj utakmici u Gradišci za Zvornicki.ba, Cvijetinović je rekao:

Utakmica je bila upravo onakva kakvu smo očekivali. Tim Kozare bio je od starta pod pritiskom moranja i pobjede na domaćem terenu. Prvo poluvrijeme nismo uspjeli  doći do sigurnog pas, što jeutjecalo na kvalitet igre.

U drugom poluvremenu uspjeli smo se povezati na sredini terena i onda stvarati priliku za prilikom, tri dobro odrađane kontre nismo realizirali, pogodili smo prečku i na kraju postigli i pogodak.

Veljko Cvijetinović

Sve u svemu teška utakmica, ali i pokazatelj kvaliteta ovog tima i potvrda rezultatska sa tri gostujuće pobjede.

Ova utakmica će našem timu biti dodatni motiv da još jač radimo i da ova mlada ekipa napreduje iz utakmice u utkamicu.

Čestitke mojim fudbalerima, kao i domaćinu na fer i korektnoj igri.

Sljedeće subote, 30. 9. 2017. fudbaleri Drine na svom terenu dočekuju tim Slavije iz Sarajeva okviru 8. kola I Lige Republike Srpske,piše fkkozara.org

KOZARA – DRINA 0:1

FK Kozara: Bojanić M., Babić N., Ismaili D.R., Glišić D., Paštar M., Feher R. (od 76. Tomaš S.), Aljetić B., Popović S., Milojević S. (od 69. Stamenković U.), Stjepanović N. (0d 90. Zečević M.), Kovljen S., trener: Sredojević B., nisu igrali: Vuković D., Popović N., Petrović O., Hamzić A.

Drina (Zvornik): Vićić J., Musić E., Vasiljević N., Dukić M. (od 64. Krstić M.), Stjepanović O. (od 78. Damjanović S.), Kikić A., Stupar S., Jokić M., Kostić D., Molerović V. (od 72. Marković N.), Čulum D., trener: Cvijetanović V., nisu igrali: Bogićević M., Simić S. Matić Nj., Kolarević M