Drina poražena na gostovanju kod Slavije, penal odlučio pobjednika

Fudbaleri Slavije savladali su na svom terenu Drinu iz Zvornika sa 2:1 u utakmici trećeg kola Prve lige Republike Srpske.

Drina poražena  na gostovanju kod Slavije, penal odlučio pobjednika
Detalji sa utakmice zabiljezio SportDC

Slavija do gola stiže već u četvrtoj minuti meča. Nemanja Pušara je ubacio sa lijeve strane, Radovanović je bio najviši u skoku, a Zoran Kokot najprisebniji u kaznenom prostoru, pa iskusnom napadaču nije bilo teško da savlada Mladena Lukića za vodstvo Sokolova.

Djelovala je Slavija jako dobro. Zatvorila je sve prilaze svome golu, odbrana je funkcionisala na visokom nivou, pa Drina gotovo u prvom poluvremenu da nije ozbiljnije zaprijetila. Nije ni Slavija bila previše konkretna u završnici, ali je ipak sigurno držala loptu u svome posjedu. Do duple prednosti domaći stižu u 28. minutu. Milan Lalović je centrirao sa desne strane, a lopta u ruku pogađa Sašu Trifkovića, te Bojan Panić iz Prijedora pokazuje na bijelu tačku. Loptu je u ruke uzeo Igor Radovanović i lako pogodio za 2:0.

Nakon drugog gola iz penala

Slavija je nakon tog gola još više primirila igru. Gosti iz Zvornika su malo došli do daha u finišu, te stvaraju dvije poluprilike. Prvo glavom preko gola šutira Filip Blagojević, a onda i sa distance pokušava Milan Krstić, no nije bilo potrebe za intervencijom Nina Nedžibovića.

Nastavak susreta počeo je sa dvije dobre prilike, po jednoj na obje strane. Glavom je prvo probao Igor Radovanović. Lopta je završila u naručju Mladena Lukića. Sjajnu šansu propustila je Drina u 54. minutu. Poslije lijepe akcije lopta je došla na vrh kaznenog prostora do Aleksandra Ilića, a on šutira tik pored gola.

Sjajnu priliku Drina je propustila u 62. minutu. Ivan Ninić je uzeo loptu u noge, nanizao nekoliko fudbalera Slavije i ušao u kazneni prostor, ali je šutirao pored gola. Dobre prilike kao da su osokolile Zvorničane da krenu prema naprijed. U sjajnoj prilici je Filip Blagojević, no šutirao je preko gola, a zatim je šut oprobao Siniša Jevtić sa distance, ponovo pored gola. Tik iza te šanse Drine, u 74. minutu, Slavija ima dvije fenomenalne šanse. Prvo je Nemanja Pušara sa lijeve strane ušao u sredinu, šutirao desnom nogom, ali lopta prolazi par centimetara od stative gola Lukića. Dva napada iza toga Nikola Popovac je sa desne strane centrirao sjajno, Stefan Arbinja sve uradio kako treba, šutirao glavom, ali i ovaj put lopta odlazi preko gola.

U sami smiraj utakmice Drina stiže do pogotka. Poslije kornera i gužve, Siniša Jevtić je bio najprisebniji u skoku i pogodio je mrežu za 2:1. Do kraja utakmice ipak nije bilo više promjena, mrak je već uhvatio fudbalere obje ekipe, pa je ostalo Slavija- Drina 2:1.

SLAVIJA – DRINA 2:1 (2:0)