Drina potopila Slobodu u Mrkonjicu za početak lova na prvu poziciju

Fudbaleri zvorničke Drine u 11.kolu Prve lige RS u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu 2:1. Drina je odigrala onako kako je najavio šef stručnog štaba Veljko Cvijetinović prije utakmice, čvrsto i strpljivo od prve do poslednje minute.

Stadio Luke: Sloboda-Drina

Prema pisanju novinara iz Mrkonjić Grada Drina je na stadionu u „Lukama“ demonstriralia fudbalski čas kako se igra na gostujućem terenu i stiže do bodova.

Prema tekstu objavljenom na portalu http://www.sportdc.net domaći fudbaleri bolje su otvorili meč. Nakon propuštene dvije prilike za domaće i stative Dukića za Drinu. Sloboda u 27 minutu stiže do pogotka i vodstva od 1:0.

Đukerić je ubacio loptu a na drugoj stativi Malinović glavom smjestio loptu u mrežu. Radost domaćih trajala je svega pet minuta, a Drina je stigla do poravnanja rezultata.

Još jedan eurogol postigao je danas najbolji igrač na utakmici iskusni Danijel Ćulum nad kojim je načinjen prekršaj, a on odmah potom iz slobodnog udaraca sa više od 30 metara iskosa sa desne strane precizno pogađa gol Slobode za poravnjanje.

Drina u 36 minutu dolaze u vodstv od 2:1.Strijelac je Marković, koji je sa ivice kaznenog prostora nakon asistencije Dukića volejom šutirao iz prve i prevario golmana Ilića za ispostavit će se konačnih 2:1.

U drugom poluvremenu igra je bila ujednačena, a Dragutinović je pet minuta prije kraja u situaciji 1 na 1 poslije bijega odbrani Slobode, lijepo šutirao prevario golmana, ali pogodio stativu.

Najidelaniju priliku za gol Sloboda je imala u 70 minutu. Malinović je sa centra krenuo sam prema golu Drine, ali je Golman Vićić sjajno zastavio njegov šut. Odbijena lopta je došla do Savanovića koji je šutirao, ali je loptu iz praznog gola sa linije izbacio danas vrijedni Ognjen Stjepanović koji se vratio da pomogne odbrani

Veljko Cvijetinović zadovoljan je pobjedom i o utakmici je izjavio:

Utakmica u koju smo ušli bez tri standardna prvotimca. Odigrali smo čvrsto i na rezultat. Pored primljenog gola iz prekida, tim Drine je pokazao karakter, vratio se u igru brzo, a zatim i poveo do kraja prvog poluvremena što je i bio cilj prije početka utakmice.

Veljko Cvijetinović

Utakmicu smo taktički doveli do kraja i na kraju zasluženo slavili. Ovu pobjedu poklanjamo našim navijačima.

Najbolji igrač na utakmici danas bio je Danijel Ćulum koji je ekspresno poravnjao eurogolom, to je treći gol u tri utakmice. Ćulum je o ovoj utakmici izjavio:

Jedna jako bitna pobjeda, jer smo krenuli na dan utakmice, stisli zube i odigrali muški. Iskreno, nije ovo bila lijepa fudbalska predstava sa naše strane, ali ova 3 boda imaju ogroman značaj.

Ovo je ujedno i treća utakmica u kojoj postizem pogodak, i mogu vam zaista reci da je osjećaj fenomenalan. Prošle sezone nisam imao sreće, pogodio sam dosta puta okvir gola, ali ove ide gdje treba.

Zahvalan sam dragom Bogu na svemu , pa tako i na ovim golovima. Vjerujem da će se serija nastaviti već u subotu, kada gostujemo Zvijezdi 09.

Čestitao bih saigračima na zalaganju, kao i stručnom i medicinskom timu. Ovo je jedna zdrava porodica, koja igra svaku utakmicu srcem.Domaćinu bih se zahvalio na gostoprimstvu.

Marković i Ćulum današnji strijelci

Novica Marković je poslije nekoliko utakmica bio ponovo starter i priliku je iskoristio na najbolji način postignuvši gol za pobjedu Drine. O samoj utakmici, osjećaju zbog pobjedonosnog gola Marković je izjavio:

Iskosa sam dobio loptu,šutirao iz prve pogodio u stativu, lopta se odbila i ušla u gol. Presretan sam bio kada se mreža zatresla jer na prvu sam pomislio da ću pogoditi stativu, na svu sreću ušla je u gol.

Drago mi je zbog ekipe, zaslužili smo ovu pobjedu, svaku utakmicu igramo svi za jednog, a meni ovaj gol znači mnogo za nastavk sezone.

Okrećemo se sljedećem kolu, gdje igramo utakmicu sezone i nadamo se nastavku velike serije bez poraza.

U narednom kolu Sloboda je domaćin Sutjeci,a Drina Zvjezi 09. Drina sada zaostaje jedan bod za vodećom Zvijezdom, ali ima i utakmicu više od lidera na tabeli iz Etno sela Stanišić.