Fudbaleri Drine iz Zvornika ostvarili su ubedljiv trijumf pred svojim navijačima protiv ekipe Sloge iz Doboja u 20. kolu Prve lige RS. Konačan rezultat iznosio je 4:1, a nakon susreta trener gostiju Vedran Sofić podnio je neopozivu ostavku.

Drina razbila Slogu, trener gostiju nakon susreta podnio ostavku (FOTO+VIDEO)
Danas neuhvatljivi Stupar u jednom od prodora

U prvih dvadesetak minuta inicijativa domaćeg tima. Najbolju šansu za vodstvo Drine propušta Dragutinović kojeg upošljava Stupar odličnim centaršutom. Sve je bilo perfektno, Dragutinović je zaplivao kroz vazduh ali glavom tukao preko gola.

Drina u 29. minutu vodi sa 1:0, nakon greške odbrane gostiju lopta došla do Avdića koji lako pogađa mrežu golmana Matovića.

Samo minut kasnije viđena je još jedna lijepa akcija domaćih po lijevoj strani, kada je povratnu loptu Avdića na ivici šesnaesterca dobio Dragutinović koji je preciznim udarcem šalje u lijevi donji ugao Matovićevog gola za 2:0.

U želji da spriječi potencijalni crveni karton za svoj tim, Veljko Cvijetinović na poluvremenu vadi borbene i požutjele Dragutinovića i Krstića. Šansu u nastavku dobijaju Marković i Damjanović.

Dragutinović postigao drugi gol

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu, domaći su došli do 3:0, a gol je nakon duplog pasa sa Avdićem po lijevoj starni, sa nekih desetak metara, postigao rezervista Marković.

Sloga se donekle vraća u igru preko Radovanovića u 55. minutu nakon centaršuta Gavrića, ali na kratko.

Vasiljević, stub odbrane

Konačan reuzltat postavio je rezervista Damjanović u 77. minutu kada je odlično reagovao na kvalitetan centršut, te glavom sa pet metara matirao Jupića, rezervistu na golu Dobojlija.

Nakon utakmice šef stručnog štaba gostiju Vedran Sofić čestitao je igračima Drine na pobjedi i zahvalio se Klubu na lijepom gostoprimstvu. Ovo je maksimum ekipe Sloge, nažalost više od ovog se ne može i ovo je realan odnos sange i kvaliteta ova dva tima.

Ekipi Drine želim puno sreće u nastavku šampionata, a mom nasljedniku na klupi Sloge želim da izbori opstanak u prvoj ligi jer ja od danas više nisam šef stručnog štaba SDFK Sloga Doboj. Izjavio je Sofić az Zvornicki.ba.

Više razloga za zadovoljstvo imao je Veljko Cvijetinović:

Veljko Cvijetinović

Rezultat je dobar za povratak samopouzdanja našeg tima i fudbalera. Danas je odmoreno nekoliko fudbalera kako bi smo u sljedećem kolu pokušali na svježinu odigrati protiv tima Rudara. Igra je na momente bila zadovoljavajuća, ali isto tako na momente smo ponovo pravili greške koje ne bi smjeli.

Bili smo pod pritiskom i to se moglo vidjeti u toku utakmice. Postigli smo golove i upisali prve bodove u nastavku prvenstva čime je postignut prvobitni cilj sa početka prvenstva, a to je plejof. Rekao je Cvijetinović.

Drina već za vikend gostuje timu Rudara koji je vodeći na tabeli.