Drina raznijela Tekstilac Derventa sa 4:0
Iskusni Jokić uvijek ima šta pokazati

Danas je na gradskom stadionu u Zvorniku, Drina ubjedljivo savladala gostujuću ekipu Tekstilac iz Dervente rezultatom 4:0 u okviru drugog kola završnice prve lige RS. Domaća ekipa je izdominirala cijeli susret i pravo je čudo da gosti iz Dervente nisu primili više golova.

Poslije početnog ispitivanja snaga na terenu, domaći su zaprijteili poluprilikama i onda iznenada došli u vodstvo i to u 17.minuti poslije jednog centaršuta, u gostujućem šesnaestercu stvarila se gužva, a zatim rikošet i pogodak za domaći tim autogolom Ćorića.

Gosti nastavljaju blagom igrom, što koriste domaći i stvaraju nekoliko izglednih prilika. Poslije uigrane akcije domaćeg tima po lijevoj strani prodire mladi Dragutinović, ulazi u šesnaest metara dolazi na penal, ali njegov šut biva izblokiran. Do kraja poluvremena prilike za povećanje vodstva propustili su iskusni Ivanović i Rašević.

Samo što je krenulo drugo poluvrijeme, poslije dva minuta akcija domaćeg tima, podvaljena lopta iz sredine prema Stojanoviću koji ulazi u šesnaest metara i sa  protivničkim golmanom se nalazi oči u oči. Stojanović manirom rasnog strijelca loptu posprema u protivničku mrežu za 2:0.

Vasić podvaljivao lopte kao iz udžbenika

Gosti u istoj minuti uzvraćaju i dolaze u najbolju priliku u cijeloj utakmici, ali iskusna odbrana Drine ostaje pribrana i spriječava smanjenje rezultata.

Igrao se 52.minut, Drina je krenula u već šablonirani napad, koji kreće od iskusnih Mazća i Jokića preko Kikića, a onda je uslijedila kombinacija mladih igrača Majlovića i Dragutinovića koji izbacuju protivničku odbranu i loptu upućuju do Raševića na nekih 15 metara iz kosa,a ovaj šutem iz prve pod prečku zakucava loptu za 3:0.

Gosti su posmatrali kako tim Drine poput nabujale bujice nosi loptu iz svog dijela terena prema golu Tekstilca. Prilike nisu iskoristili Dragutinović, Rašević. Ivanović.

Onda dolazi 69 minut i napad po lijevoj stran koji vodi Ćosić, odigrava dupli pas sa Vasićem, nakon cega Ćosić sam izbija na korner. Lijevi bek domaći se namješta i centrira loptu u protivnički peterac gdje se nalazi popularni Španac-Ivanović koji u stilu najboljih centarfora loptu glavom zakucava od zemlju odakle ulazi u protivničku mrežu za konačnih 4:0.

Rašević i Majlović ubojiti po desnoj strani

Gosti su u toku cijelog meča uputili samojedan udarac i too pet minuta prije karaja, kada je odbijenu loptu jedan od fudbalera Tekstilca pospremio u mrežu Anđelkovića ali iz nedozvoljene pozicije. Ofsajd je bio posljednje zanimljivo na ovom meču koji je bio najbolja predstava domaće ekipe u ovoj godini. Prije ofsajda domaći su pogodili stativu i propustili nekoliko izglednih prilika.

Naredno kolo igra se u subotu, kada će Tekstilac dočekati Ruadr iz Prijedora, dok Drina ide na noge lideru Borcu.
FK Drina – FK Tekstilac 4:0 (1:0)
Gradski stadion Zvornik Sudija Luka Bilbija Strijelci: Ćorić (auto-gol), Stojanović, Rašević i Ivanović.
FK Drina: Anđelković, Majlović, Ivanović, Stojanović, Rašević, Vasić, Jokić, Dragutinović, Ćosić, Kikić, Mazić. Trener: Mile Lazarević.
FK Tekstilac: Pećić, Kovač, Đuričić, Komlenović, Stijepić, Jandrić, Susaković, Ćorić, Đekić, Duspara, Gatarić. Trener: Zoran Dragišić.