Komšijski derbi u Prvoj ligi RS nije opravdao očekivanja malobrojne publike na zvorničkom gradskom stadionu. Igralo se uglavnom na sredini terena bez izrazitih šansi.

Drina remizirala s Podrinjem u Zvorniku
FK Drina-FK Podrinje – Zvornik

Najbolju priliku na utakmici imali su gosti kada je, u 31. minutu, nakon kornera Beširevića lopta došla do Redžića koji je sa tri metra šutirao, ali je golman Bogićević odličnom refleksnom reakcijom odbio loptu nogom u polje. Domaći su najbliži golu bili u 68. minutu kada je Ćulum odlično izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je golman Radić paradom izbacio loptu u korner.

Drina je imala još jednu priliku i to u 43. minutu kada je nakon prodora Stjepanovića sa desne strane lopta došla do Ćuluma koji sa 15 metara šutirao visoko preko gola.

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 250. Sudija: Rajko Đorđić (Bijeljina) 7.
Žuti kartoni: Dukić, Jokić (Drina), Đokić, Došlo, Beširović (Podrinje).
DRINA: Bogićević 6,5, Majlović 6 (od. 46 Kikić 6), Musić 6, Vasiljević 6,5,
Stjepanović 6,5, Marković 6 (od 59. Stupar 6), Dukić 6, Dragutinović 6,5, Jokić
6,5, Molerović 6,5, Ćulum 6,5.
PODRINJE: Radić 6,5, Đurić 6,5, Hamzić 6, Redžić 6,5 ( od 90. Jusufović-), Đokić
6,5, Arnautović 6,5, Mulamustafić 7, Došlo 6,5, Ćebić 6 (od 70. Bajraktarević -),
Beširević 6 ( od 90. Dervišević -) Karjašević 6.
Igrač utakmice: Bakir Mulamustafić 7 (Podrinje) .

R.Jokić

Utakmicu u Zvorniku prokomentarisao je za portal Zvornicki.ba šef stručno štaba FK Drina Zvornik Veljko Cvijetinović:

Šef stručnog štaba Veljko Cvijetinović nastavio sa svojim timom niz od 13 utakmica bez poraza

Teška utakmica u kojoj smo trebali i morali više.Vezni red nije mogao da nametne tečnu igru, dosta dugih padova, protivnik se grčevito branio za sta mu je saveznik bio očajan teren. Da je bilo malo više znanja i sportske sreće ekipa je imala dvije idealne prilike za postizanje pogotka. Jedan bod koji nije zadovoljio porasle apetite ali smo i dalje u nizu bez poraza. Rekao je Cvijetivnović.

Poslije 14 odigranih kola šampionata Drina se nalazi na trećem mjestu sa 27 osvojenih bodova, što je 4 boda manje od vodećeg Rudara iz prijedora.

Fudbaleri Napretka iz Šepka nažalost su upisali još jedan poraz, ovaj put na gosotvanju u Mrkonjić Gradu gdje je tim Slobode slavio sa 2:1.

U sljedećem kolu igra se drugi zvanični gradski derbi u kojem Napredak iz Šeka dočekuje Drinu na svom terenu.