Fudbaleri Drine i sedmu utakmicu u nizu završili su bez poraza, ali je to i druga uzastopna utakmica na domaćem terenu u kojoj nije upisala pobjedu.

Drina sedmu utakmica u nizu bez poraza i dvije bez pobjede na domaćem terenu (FOTO)
Tim koji ima sve pobjede u gostima

Nakon remija u Zvorniku sa Željezničarom iz Banja Luke 1:1, a zatim pobjede u gostima protiv Kozare, tim Veljka Cvijetinovića nije uspio da potvrdi svoj nadomć u gostujućim utakmicama i odigrali su samo 1:1 u Zvorniku protiv gostiju iz Istočnog Sarajeva.

Mogla je Drina u ovoj utakmici i do cijelog plijena, mogla je i da ostane bez i ovog jednog boda, pa na kraju ipak moraju da se zadovolje i sa jednim bodom u ovoj utakmici.

Vasiljević i Jokić pouzdani štoperi Drine

U prvom poluvremenu Drina je imala inicijativu i stvarala šanse, ali je i Slavija uzvraćala brzim kontrama. Ćulum je imao najbolju priliku za vodstvo kada je šutirao sredinom prvog poluvremena, ali je golman Buturović panterskom intervencijom spasio gostujući tim.

Nedovoljno oporavljeni Majlović nije na sredini mogao odraditi sve zadatke kako je to navikla zvornička publika, pa se Drina mogla vidjeti u nešto slabijem izdanju u subotnjem mečubez brzog pasa na sredini terena što krasi igru ovog tima.

Kada Ćulum i Kikić “kuhaju” na sredini

U drugom poluvremenu gosti su došli u vodstvo nakon prekida, a prije toga je po desnoj strani probio Popovac i tresla se stativa golmana Vićića. Nakon dobro izvedenog kornera lopta pogađa Veljovića, odbija se čudnom putanjom i ulazi u mrežu Drine.

Nakon toga gosti su bili puno konkretniji, preuzeli su i inicijativui stvorili nekoliko poluprilika. Ulaskom mladih fudbalera Dragutinovića i Damjanovića, Drina dobija na oštrini i preuzima inicijativu, stvarajući napade i pritisak na zadnju liniju gostiju.

U 75.minutu poslije nekoliko brzih dodavanja na sredini, iskusnih Kikića i Ćuluma, precizan pas prolazi pored uspavanog Tanake i stiže do Dragutinovića koji rutinski matira nemoćnog Buturovića za 1:1.

Ubrzo je pritisak Drine na gostujuće fudbalere se isplatio kada u posljednjih desetak minuta crveni karton dobija Berjan zbog nesportskog ponašanja i prigovora sudiji.

Klupa donijela živost i neophodnu agresivnost za postizanje gola

Drina je stvorila nekoliko dobrih prilika za pobjedu, ali ih nisu iskoristili Kikić i Molerović. Na kraju rezultat je glasio 1:1 što je prema prikazanoj igri bio i najrealniji ishod utakmice.

Šef stručnog štaba Drine Veljko Cvijetinović bio je pomalo razočaran nakon susreta i za naš portal je izjavio:

Znali smo da će biti teška utakmica, ali nisam očekivao da ćemo odigrati ovako bez brzog pasa na sredini bez dovoljno agresije što na ovakvom terenu, kao što je naš uz brzu loptu, igru dodatno otežava.

Nismo oduzete lopte pretvarali u brze napade i stvarali šanse. Primili smo gol iz prekida od niže ekipe umjesto obrnuto, ali vratili smo se u utakmicu i onda opet spor pas koji je stvorio nedovoljno izglednh prilika da prednost od jednog fudbalera pretvorimo u pobjedu.

Veljko Cvijetinović

Našim fudbalerima treba više prostora što se vidi i po gostujućim utakmicama kada nas ekipe napadnu, stvori se prostor kojeg naši fudbaleri koriste znalački, eh sada kada nam dođe ovakoekipa kao Slavija onda je problem ukoliko jedan segment igre podbaci.

Trener gostiju iz Sarajeva Dragan Radović zadovoljan je rezultatom na kraju utakmice ali i ističe:

Drina je imala inicijativu u prvom poluvremenu, mi smo malo više u drugom i najrealniji je ovaj rezultat na kraju. Drina je zaslužila ovaj bod jer mi smo bili u ovom susretu bez tri standardna prvotimca. Mislim da je Drina dala gol poslije sudijske greške i nedosuđenog čistog prekršaja nad mojim fudbalerom. Ali ne mogu biti nezadovoljan rezultatom na kraju.

Povratnika u tim i strijelac izjednačujućeg gola Nemanja Dragutinović kratko je prokomentarisao utakmicu:

Drago mi je da sam odmah po povratku postigao gol ali mi je veoma krivo sto nismo uzeli sva 3 boda. Više bih volio da ja nisam dao gola, ali da smo pobjedili ovu utakmicu pred našim navijačima. Moram priznati da je neriješeno najrealniji ishod utakmice.

Golman Vićić je trenutno golman u prvenstvu sa najmanje primljenih pogodaka. O samoj utakmici je rekao:

Imali smo svoje šanse kao i protivnik, nismo iskoristili naše prilike, primili smo naivno gol iz prekida. Loše smo odradili prekid, ali smo mogli i pobjediti u ovoj utakmici danas, posebno nakon crvenog kartona za njihovog fudbalera, ali nije nam se dalo.

Mislim da smo uzeli dosta bodova do sada i da ćemo u narednim utakmicama nastaviti istim tempom sa osvajanjem bodova.

Sportski direktor Aco Kostić na svim utakmicama Drine bez obzira na uzrast i kategoriju

Drina u narednom kolu gostuje u Doboju kod poslednjoplasirane ekipe Sloge.

DRINA – SLAVIJA 1:1 (0:0)