Fudbaleri Drine ostvarili su veoma važnu pobjedu u drugom kolu lige za opstanak na gostovanju kod ekipe Slobode iz Mrkonjić Grada. Utakmica se igrala u 14 sati na stadionu Željezničara u Banjaluci, sve to nije smetalo fudbalerima Drine da slave ubjedljivu pobjedu.

Drina ubjedljivo slavila na gostovanju kod Slobode i preuzela čelnu poziciju Lige za opstanak
Pobjednički selfi nakon utakmice

Ekipa iz Zvornika je slavila rezultatom 3:1 i nalazi se na doborom putu da zadrži prvoligaški status. U prvom dijelu susreta nije bilo pogodaka, da bi već na početku drugog poluvremena Nikola Vasiljević doveo Drinu u vođstvo.

Drugi pogodak za Zvorničane postigao je Miloš Jokić, a sve dileme oko pitanja pobjednika riješio je Stefan Spasojević trećim pogotkom u mreži Slobode. Počasni pogodak za domaći tim postigao je Mihajlo Savanović.

Šef stručnog štaba Aleksandar Vasić, njegov pomoćnik Šefik Imamović i ostatak struke pripremili su ekipu na najbolji mogući način za gostovanje Slobodi. Rezultat je vidljiv, a o samoj utakmici Vasić je rekao:

Pobjeda je bila naš cilj i što je najvažnije mi smo ga ostvarili. Čestitam ekipi Slobode na odličnoj partiji koju su pružili, ali moja ekipa je pokazala karakter i posle solidnog prvog poluvremena uspjela da se konsoliduje i da podigne nivo igre te smo na kraju i slavili.

Teški uslovi za igru

Atmosfera u ekipi je odlična u svega dva kola dali smo šest golova tako da ekipa koju sam preuzeo ima svoj kvalitet i ja vjerujem u njih.

Posebno bih istako i današnji ulazak u igru mladog juniora Stefan Miloševića, sina nekadašnjeg fudbalera Drine Gorana Miloševića i dugogodišnjeg kapiten Fk”Drina” Zvornik.

Iako je primarni cilj opstanak cijeli stručni štab trudit će se da prilike dobijaju i mlađi igrači .

U ime FK Drina Zvornik i svoje ime domaćinima se zahvaljujem na korektnosti i gostoprimstvu koje su nam pružili. Rekao je Vasić za portal Zvornicki.ba.

Dio stručnog štaba FK Drina Zvornik- Šefik Imamović

Za Drinu je ponovo pogodio veteran Nikola Vasiljević koji iako u poznim fudbalskim godinama daje ekipi Drine na kvalitetu, ali i cijelom prvenstvu. Inače kada Vasiljević pogađa za Drinu, tada zvornički klub ne gubi. O samoj utakmici protiv Slobode za portal Zvornicki.ba Vasiljević je rekao:

Veoma bitna utakmica za nas, šef Aleksandar Vasić zna šta radi i kako ostvariti naš jedini cilj a to je opstanak u prvoligaškom društvu. Utakmica u prvom poluvremenu je bila teška, ali smo drugo poluvreme podigli nivo igre na i sa dvije izmene koje je sef pogodio, dobili smo utakmicu, koja nije bila ni malo laka za nas.

Vasiljević, stub odbrane

Čestitao bih svojoj ekipi na pobjedi i idemo dalje od utakmice do utakmice da damo svoj maksimum u svakoj i nadam se da ce to biti dovoljno za opstnak.

Pozivam naše vjerne navijače da protiv Slavije potvrdimo ovu pobjedu protiv Mrkonjića.Rekao je Vasiljević.

Nakon 24. kola Drina ima 28 bodova, nalazi se na prvom mjestu Lige za opstanak i već narednog vikenda na svom terenu dočekuje Slaviju u duelu bivših premijerligaša.