Drina je upisala još jednu gostujuću pobjedu u završnici prvenstva prve lige RS: Ovaj put pali su radari iz Prijedora u Prijedoru. Golom Stojanova, Drina je slavila rezultatom 1:0.

rudar-prijedor-drina-

Jedan od boljih na terenu bio je iskusni Ćulum koji je za portal Zvornicki.ba iznio svoje viđenje utakmice u Prijedoru.

U Prijedoru su se sastala dva bivša premijerligaša, ove sezone po četvrti put, i ispostavilo se da nam Rudar itekako leži, sto pokazuju rezultati, gde smo u četiri utakmice, ostvarili tri pobjede i jedan remi. U ovom poslednjem mecu, mozemo biti zadovoljni rezultatom, ali igra obe ekipe nije bila na nivou prvoligaških. S obzirom da je teren bio u očajnom stanju, i nije se mogao igrati neki fudbal. Rudar je bio pravi domaćin, igrao je fer i sportski, i ja im se u svoje ime, i u ime FK Drina, zahvaljujem od srca. Mi već sutra idemo na noge Tekstilcu, sto je treći meč za redom koji igramo na strani, ali čvrsto verujem da se iz Dervente mozemo vratiti sa cijelim plijenom.

U nastavku u potpunosti prenosimo tekst portala Prijedor danas.

„Rudari sa Sane“ su doživjeli treći uzastopni poraz u Ligi za prvaka prvenstva Republike Srpske, a iskusniji rival potvrdio je dobru formu, u „plej-ofu“ ostvario treću „vezanu“ pobjedu, drugu zaredom u gostima, Rudar-Prijedor: Drina 0:1.

Bilo je ovo četvrto odmjeravanja snaga bivših premijerligaša BiH ove sezone, treći trijumf Zvorničana, uz jedan remi i očito je da „ne leže“ Prijedorčanima.

Trenutak odluke za konačan ishod dogodio se već u 12.minuti, kada je najbolji igrač utakmice Stefan Stojanov, iskoristio centaršut Dejana Raševića sa desne strane i glavom zatresao mrežu.

Iz prvog dijela meča gotovo i da nije vrijedno ništa pomena, jer se igra odvijala uglavnom na sredini terena bez pravih šansi.

U nastavku nešto agresivnije krenuli su izabranici Zlatka Jelisavca.

U 56.minuti Ognjen Jaćimović je pokušao sa lijeve strane iz blizine, ali je protivnički golman Marko Bogićević, uz pomoć stative, uspio da sačuva mrežu.

Četiri minuta kasnije dobro je intervenisao, nakon indirektnog udarca gotovo sa njegovog „peterca“ kada je Draško Lolić kraj „šume“ nogu šutirao u njegov lijevi ugao.

Oprobao je na suprotnoj trani Stojanov udarac sa oko 25 metara, ali je Đorđe Šarac bio na mjestu.

Nikola Miličević, ušavši u igru pokušao je glavom, ali je i Bogićević siguran.

Zasluženo slavlje ekipe koju sa klupe vodi iskusni strateg Mile Lazarević mogao je uvjerljivijim učiniti Rašević, kada se u finišu susreta po lijevoj strani „probio“ i bio pred Šarcem, koji mu je „skratio“ ugao i odlično zaustavio šut.

Rudar-Prijedor: Drina 0:1(0:1)