U Četvrtak su odigrane zaostale utakmice kadeta i juniora FK Drina Zvornik i Sloge Simin Han u Tuzli u okviru petog kola fudbalske omladinske lige BiH, grupa Sjever.

Drinini juniori razbili Slogu, tri gola Damjanovića, dvije asistencije Čiraka
Juniori FK Drina Zvornik

Nakon pobjede kadeta Drine na teren su izašli i juniori oba tima.

U prvom poluvremenu ekipa gostiju bolje ulazi u meč i apsolutno kontroliše tok susreta kao i posjed lopte.

Prvu priliku na lijevoj strani gostiju tako što loptu salje Milosevic prema Damjanovicu koji sutira tik pored lijeve stative. Poslije toga uslijedio je i slobodan udarac Drine sa nekih 20 metara, šutira Miloševi, ali lopta zamalo odlazi iznad prečke.

Nakon toga uslijedila je akcija iz sredine terena, loptu vuče do pritivničkog šesnaesterca Tomić koji šutira u dobro postavljenog golmana domaćih, ali ostaje 0:0 i kada su svi pomisli da će tako biti do kraja prvog poluvremena, Drina prebacuje napade preko desne strane.

Kapiten Andrić na terenu

Do kraja prvog poluvremena odlično su po desnoj strani odigali Andrić i Čirak koji lomi domaćeg igrača i dobro centrira na prvu stativu gdje loptu zahvata napadač Maksimović ali lopta odlazi nedaleko od desne stative golmana.

Posle mnogo napada jedan se i uspješno završio, Čirak i idealno centrira na drugu stativu gdje na loptu nalijeće Damjanović koji zakucava loptu u mrežu i Drina vodi sa 1:0 što je bio rezultat prvog poluvremena.

Ekipa Drine u drugo poluvrijeme ulazi jos odlučnije i agresivnije što je rezultiralo odmah na početku drugog poluvremena.

Akcija po desnoj strani  u 51.minutu, opet lopta dolazi do krilnog napadača Čiraka koji odlično probija po desnoj strani i ulazi u kazneni prostor, ima priliku da šutira ali on nesebično proigrava Damjanovića kojem nije bilo teško da ubaci loptu u prazan gol za vodstvo Drine od 2:0.

Dvije asistencije Čiraka

Kod rezultata 2:0 Drina pravi još tri izgledne prilike u kojima se nalazi danas raspoloženi Damjanovic ali ih nije uspio pospremiti u gol.

Damjanović je  ipak uspio postići svoj hetrik. Drinine udarne igle u napadu Nuki i Srki zajedno su zaigrale od 59.minuta susreta i stvorili su nekoliko stopostonih šansi koje ne realizuju sve do samog kraja utakmice kada ovaj duet nadmudruje odbranu Sloge, Damjanović na asistenciju svog sugrača postiže minut prije kraja susreta i treći pogodak.

Nuki Simin Hanu

Domaćini su u drugom poluvremenu imali dva šuta u okvir gola, ali nisu uspjeli opasnije ugroziti gol gostiju.

Trener juniora Goran Škiljević je zadovljan pobjedom te je poslije utakmice izjavio:

Moja ekipa je protiv Sloge Simin Han je odigrala veoma dobro, prvo poluvrijeme smo ušli maksimalno koncentrisani na samu igru i iz te igre smo napravili nekoliko prilika koje nismo odmah realizovali, ali nakon terenske inicijative dolazimo do gola. Rekao je Škiljević.

Na poluvreme odlazimo sa golom prednosti, a drugo poluvrijeme sam insistirao na brzoj igri po bokovima i iz kojih smo postigli jos dva gola i utakmicu mirno priveli kraju, ovom prilikom čestitam svojim igračima na borbenoj i disciplinovanoj igri i pobjedi, a domaćinu na fer i korektnoj igri. Izjavio je Škiljević.

Škiljević

Prvi hettrik ove sezone postigao je Damjanović, najbolji strijelac kadetske lige prošle godine i prvotimac Drine, o samoj utakmici je izjavio:

Veoma sam srećan što smo pobedili i osvojili 3 boda, prije svega nastavili smo niz pobjeda u borbi za prvo mesto. Velika je čast što su moji golovi bili golovi za sva tri boda, ali ja to ne bih uspio da nemam odlične i nesebične saigrače u timu kojima je kao i meni pobjeda tima na prvom mjestu.

Okrećemo se novoj utakmici koja nas očekuje,i naravno verujemo u nastavak pobednickog nizai ovim putem najavljujem da ću se sa mojim saigačima boriti sve do kraja za ulazak u  omladinsku juniorsku premijer ligu BiH i dati svoj maksimum koliko mi dopuste obaveze u prvom timu. Rekao je Damjanović.

aDrinini juniori razbili Slogu, tri gola Damjanovića, dvije asistencije ČirakaKadeti Drine upisali novu pobjedu, strijelci Damjanović i golman Spasojević
Damjanović

Dvije asistencije u ovom susretu upisao je i Ragib Čirak koji je o susretu u Simin Hanu rekao:

Sretan sam zbog pobjede, drago mi je da sam upisao asistencije, danas je pogodio Damjanović, a u nekim ranijim susretima on je nama asistirao jer je najvažnije da pobjedimo i nastavimo borbu da izborimo premijer ligu BiH.

Ovaj tim ima kvalitet i pravo je zadovoljstvo biti dio njega i dati svoj doprinos u pobjedama. Svi sa nestrpljenjem očekujemo narednu utakmicu kako bi se sastali i odigrali što bolje možemo. Izjavio je Čirak.

Drinini juniori i kadeti u nedjelju od 10 sati dočekuju gradske rivale iz Šepka. Tim Napretka zauzimazadnje pozcije u obje konkurencije, pa se očekuje lagana i uvjerljiva pobjeda domaćih.