Odigrano je četvrto kolo omladinske fudbalske lige BiH grupa Sjever. Domaći FK Drina Zvornik ugostila je na grdskom stadionu FK Slaven iz Živinica.

Drinini kadeti upisali drugu pobjedu golovima Miloševića

Drina je slavila golovima Sretena Miloševića u 11. i 32.minuti susreta i autogolom gostiju već u trećem minutu susreta. Gol za goste postigao je Elnad Hadžić prelijepim udarcem iz slobodnog udarca u 49.minutu susreta.

Za Drinu su u ovom susretu nastupili:

1 Vidović, Miloš (G); 2 Miljanović, Đorđe; 3 Erić, Danijel; 4 Milošević, Stefan; 5 Radić, Dejan; 7 Alempić, Nikola;
10 Milošević, Sreten; 11 Vidović, Aleksa; 14 Krajšumović, Dragan; 16 Smiljanić, Nemanja; 17 Simić, Saša (K);

Rezerve: 6 Hadžić, Hamza; 8 Dafinović, Dejan; 15 Mitrović, Milan; 18 Pisić, Danijel.

Sa trenerske klupe je ovu ekipu vodio Danijel Ćulum, fudbalski virtuoz i prvotimac Drine Zvornik.

O samoj utakmici protiv Slavena trener zvorničkih kadeta Danijel Ćulum je izjavio:

Utakmica koja je bila jako važna za nas jer smo morali pobjediti. Prošlo kolo smo odigrali jako loše, nismo bili na tom nekom svom nivou, pa smo doživjeli težak poraz.

Loša igra u pršlom kolu u jednu ruku i ne čudi, jer je ekipa samo dva dana prije odigrala jednu jako zahtjevnu utakmicu  u Srebreniku, gde smo se fizički jako istrošili.

Mislim da i ovi momci imaju dušu, da u savezu moraju misliti na tu djecu, jer je neprihvatljivo da u 7 dana igraju 3 utakmice.

Danas u našem gradu smo ugostili ekipu Slavena iz Živinica, ekipu koju ja lično nisam poznavao, s obzirom da mi je ovo prvi trenerski posao. Morali smo ići na pobjedu, kao što idemo svako kolo, ali posle poraza od Janje, ova utakmica je bila jako bitna za nas, gdje sa pobjedom ekipa dobija na psihičkoj stabilnosti.

Mi smo ušli jako motivisani u ovaj meč, a ruku na srce, današnji protivnik nije bio po mjeri.

Pobjedili smo 3:1, primivši gol iz slobodnog udarca, a to je ujedno bio jedini šut u naš gol, što dovoljno govori o našoj nadmoći na terenu. Žao mi je što ekipa nije postigla još koji pogodak jer je zaista bilo dobrih akcija, ali na našu žalost nismo ih pretvarali u golove.

To je smjer da moramo još dodatno raditi na završnici. Ova ekipa ima potencijal, ima tu jako zanimljivih igrača, na koje treba obratiti paznju.

Vjerujem u ove momke, oni imaju maksimalnu podršku od mene, i sretan sam što mi je ukazana ta čast da vodim ove momke. Gostima bih se zahvalio na fer igri, momci su pokazali da dolaze iz jedne zdrave sredine.

Zaista moram da pohvalim sve te momke, i njihovog šefa struke jer su pokazali svojim ponašanjem da su jako vaspitani momci. Ja ih ovim putem sve pozdravljam, u ime FK Drina Zvornik, i u svoje lično ime.

Gostima želim puno zdravlja, i dobrih sportskih reuzltata.

Rekao je za naš portal poslije odigranog susreta Danijel Ćulum.

Ovom pobjedom Drina je sakupila šest bodova u kadetskom prvenstvu i našla se ne sredini tabele. u Sledećem kolu Drinini omladinci gostuju u Simin Hanu kod Tuzle ekipe Sloge.