U utakmici trećeg kola prve fudbalske lige RS, Drina Zvornik savladala je FK Podinje u Janji rezultaatom 2:1.

Drinini klinci sa punim plijenom iz Janje Dragutinović i Stupar za tri boda
Ćulum, Majlović i Dragutinović

Utakmica u Janji je u potpunosti ispunila očekivanja i pružila sve što jedan fudbalski derbi treba da donese. Prema prikazanoj igri može se zaključiti da pozicija na tabeli oba kluba nije odgavorajuća kvalitetu koja oba tima posjeduju.

Utakmica je počela sa uobičajenim nadmudiravanjem na sredini terena. Inicijativu su imali domaći, a gosti su čekali svoju šansu iz kontre, ali bez velikih prilika u prvih dvadeset minuta.

Onda dolazi 27 minut, Drina ima prekid, loptu uzima iskusni Ćulum. Jaku loptu u šesnaest metara ubacuje Ćulum, stvara se gužva, golman loptu kratko odbija, a najprisebniji u šesnaestercu Podrinja je mladi Nemanja Dragutinović koji trese mrežu domaćeg tima.

Bio je ovo prvi gol za FK Drina u ovoj sezoni. Domaćn pojačava svoju inicijativu i stalno napada. Drinina odbrana je odolijevala sve do 40.minuta susreta.

Domaći fudbaleri prave presing, dolazi do proboja po lijevoj strani i jakog šuta iskosa sa nekih desetak metara, lopta je skinula paučinu sa gola za izjednačenje. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Adnan Bajraktarević.

U preostalih pet minuta do kraja poluvremena nije bilo izrazitih prilika i na odmor se otišlo se rezultatom 1:1.

Drugo poluvrijeme je se otvorilo slično kao i prvo. Bez puno srljanje uz igru na sredini terena sa puno discipline.

Poslije deset minuta igre u drugom poluvremenu Drina odlično istrčava  kontranapad. Većinu posla uradio je Dragutinović koji maestralnim potezom pronalazi Stupara koji rutinski završava napad za novo vostvo Drine u Janji.

Slađan Stupar

Bio je ovo prvi gol Slađana Stupara u seniorskom uzrastu i zvaničnoj utakmici u dresu Drine Zvornik.

Drina je nakon vodstva svoju igru bazirala na čvrstoj odbrani i disciplini na sredini terena uz kontra napade koje su izvodili Stjepanović, Stupar i Dragutinović u svakoj prilici koja se ukazala i opasno prijetili domaćem golu.

Domaći su pokušavali stići do izjednačenja ali fantasstični golman Vićić sigurno je komandovao svojom odbranom i hvatao sve što je bilo u šesnaest metara sa dosta sigurnosti.

Vićić je zabilježio i prvi odbranjeni penal u dresu Drine. Poslije nekoliko napada domaćeg tima prekršaj u šesnaest metara napravio je Molerović, a sudija pokazao na bijelu tačku. Vićić je dobro procijenio šut i loptu odbio preko prečke u korner.

Do kraja utakmice bilo je nekoliko prilika na obje strane, ali je ostalo FK Podrinje-FK Drina 1:2.

Drina poslije tri odigrana kola ima 4 boda i već se nalazi u sredini tabele.

Nemanja Dragutinović o prvjencu u ovoj sezoni je rekao:

<script async data-src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script> <!-- ad3 --> <ins class="adsbygoogle" style="display:block" data-ad-client="ca-pub-7632125522495008" data-ad-slot="2930255577" data-ad-format="auto"></ins> <script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); </script>
Dragutinović: Prvijenac ove sezone
Bilo je i vrijeme da se ovaj led probije, mogao sam i ranije, ali nažalost nisam, uglavnom sada je sve puno lakše. Nadam se da ćemo sada napraviti još bolje rezultate jer smo skinuli taj pritisak koji se već bio stvorio. Tim je odigrao lavovski i zasluženo smo slavili u ovoj utakmici. Sretan sam što imam ovakve suigrače i tim sa kojim je svaka utakmica nova avantura.

Strijelac drugog gola je Slađan Stupar, ovogodišnje pojačanje FK Drina Zvornik. Ovaj Vlasenčanin strijelac je drugog, ispostavit će se pobjedonosnog gola. O utakmici i golu je izjavio:

Osjećaj je fantastičan presretan sam zbog gola. Zaista moji saigrači su se borili lavovski i teško je bilo da pored ovakve timske igre svi mi ne pružimo svoj maksimum i upišemo zasluženu pobjedu. Nadam se da ćemo nastaviti sa pobjedama u prvenstvu.

Šef struke Veljko Cvijetinović ostvario je cilj postavljen prije utakmice u Janji. O prvoj pobjedi u prvenstvu na klupi Drine  Cvijetinović je rekao:

Teška utakmica, kako za igrače tako i za stručni štab. Utakmica sa puno propuštenih prilika što je odlika neiskusnih fudbalera. Naš golman vićić je potvrdio kvalitet koji posjeduje jer je odbranio penal u ključnim momentima utakmice i dao dodatni vjetar u leđa svojim saigračima da ostvare prvu pobjedu.

Čestitam svim mjim igračima na maksimalnom zalaganju i pobjedi.

Domaćinima veliko hvala na gostoprimstvu i korektnom odnosu. Dugujemo Janji gostoprimstvo i još korektniji odnos u nastavku prvenstva kada budu gostovali u Zvorniku.

Veljko Cvijetinović

Nažalost tim Napretka iz Šepka upisao je i drugi poraz u ovom prvenstvu. Bolja je bila gostujuća ekipa Slobde iz Mrkonjić Grada.

U narednom kolu igra se gradski derbi između FK Drina i FK Napredak Šepak u Zvorniku.