Mladi bokser iz Zvornika Filip Džinić osvojio je zlatnu medalju u srednjoj kategoriji na Evro Kupu u Bijeljini.

Filip Džinić osvojio zlatnu medalju na Evrokupu boksa u Bijeljini
Džinić u društvu Borovcanina i Ždrale

Džinić duži vremenski period uspješno nastupa za reprezentaciju Srbije čije državljanstvo posjeduje.Najbolji zvornički bokser je nakon osvojene zlatne medalje dao izjavu i za portal srbijanske medijske kuće B92.

Presrećan sam jer sam osvojio zlato za Srbiju u konkurenciji 20 zemalja. Nakon tri pobede, osvojio sam zlato što me čini veoma ponosim i srećnim. Sledeće takmičenje na kome kao i na svakom stremim ka pobedničkom postolju jeste Beogradski pobednik, nakon toga i Prvenstvo Srbije u Prokuplju“, izjavio je Džinić za B92.

Džinić potiče iz škole boksa BK Obilić iz Zvornika, kod mladog trenera Mirka Ždrala, ali je sa punoletstvom dobio državljanstvo Srbije, kao i ostali bokseri iz ovog kluba.