Sport u Zvorniku na pragu elitnog takmičenja, prekoračimo ga zajedno
Zvornicki hram fudbala mora biti posjeceniji

Golman Banjalučana nije uspio ostati nesavladan u Zvorniku, ali je njegov tim slavio 2:1 i nastavio put ka šampionskoj tituli i povratku u Premijer ligu BiH.

Fudbaler zvorničke Drine Nikola Mazić nije dopustio čuvaru mreže Borca iz Banjaluke Asmiru Avdukiću da sruši rekord Dalibora Kozića. Banjalučka “jedinica” kapitulirala je nakon punih 1.179, ali su njegovi saigrači ipak postigli dva gola i osigurali tri boda u Zvorniku.

Ujedno, bio je ovo prvi pogodak koji je četa Vuleta Trivunovića primila od njegovog dolaska na klupu “crveno-plavih”.

Prije pogotka Mazića, Borac je poveo golom Siniše Radoje, da bi nakon izjednačenja Bojan Puzigaća bio siguran sa 11 metara i donio pobjedu gostima.

Borac je protiv Drine stigao do devetog uzastopnog prvenstvenog trijumfa i tako sigurnim korakom nastavio da krči put ka šampionskoj tituli i povratku u Premijer ligu BiH.

Najviše pogodaka viđeno je u Foči, gdje su Sutjeska i Kozara remizirali 3:3, dok pobjednika nije bilo ni u duelima Tekstilac Kort – Podrinje, odnosno Borac (Š) – Sloboda. Drugoplasirani Rudar Prijedor ubjedljivo je slavio pred svojim navijačima protiv Sloge, dok je Zvijezda 09 minimalnim rezultatom porazila Slaviju.

Kolo prije kraja prvog dijela prvenstva, ostala je jedino nedoumica ko će biti posljednja ekipa koja će izboriti plasman u Ligu za prvaka. Trenutno šestu poziciju drže fudbaleri Zvijezde 09, koji imaju dva boda više od Kozare.

Kozara će imati priliku da napreduje u 22. kolu, kada će ugostiti Drinu, dok tim iz Etno sela Stanišići putuje u Banjaluku na noge lideru Borcu.

Tekstilac Kort – Podrinje 1:1

TABELA: Borac (BL) 52, Rudar Prijedor 41, Podrinje 37, Drina 33, Tekstilac Kort 31, Zvijezda 09 29, Kozara 27, Sloga 23, Sloboda 23, Slavija 22, Sutjeska 21, Borac (Š) 10.

KOZIĆ OSTAJE REKORDER

Nekadašnji golman Kozare iz Gradiške Dalibor Kozić ostaće rekorder po broju minuta bez primljenog gola. On je u sezoni 2010/11. nesavladan bio čak 13 uzastopnih utakmica, odnosno 1.260 minuta.