U komšijskom derbiju koji je odigran na Gradskom stadionu u Zvorniku fudbaleri Drine su savladali ekipu Milića sa 2:1. Domaći sastav pokazao više od gostiju iz Milića koji su se predstavili u jednom dobrom i izdanju i pokazali da nisu slučajno u vrhu tabele Druge lige RS – grupa Istok.

Fudbaleri Drine preokretom do pobjede protiv Milića i na 4 boda zaostatka za vodećim Leotarom
Povratnik u tim Raco Vasić i najbolji štoper prvenstva Nikola Vasiljević – Arhiv

Drina je propustila nekoliko zicera za postizanje gola, a najviše puta u prilici se našaoDamjanović koji nije imao sreće. Posle neiskorištenih prilika domaće je stigla kazna u 35. minutu. Aut sa desne strane u visini šesnaesterca Drine izveo je Jolović, najviši u skoku na ivici peterca bio je Dušan Ćirković koji je glavom pogodio dalji ugao i savladao Todorovića za vođstvo Milićana.

Samo dva minuta su gosti imali prednost, jer je u 38. minutu Drina stigla do izjednačenja. Slobodan udarac sa 25 metara izveo je Ilić koji je prebacio živi zid i majstorski pogodio desni ugao gostujućeg gola.

U 45. minutu Damjanović je ponovo prošao po desnoj strani i ubacio u šesnaesterac gde je loptu prihvatio Ilić koji je slabo šutirao sa petnaestak metara.

U nastavku Drina je krenula još ofanzivnije, međutim dobre prilike nisu iskoristili Damjanović i Ilić, a u 60. minutu priliku za goste je imao Marinković koji je šutirao glavom pored istrčalog Todorovića preko gola.

U 62. minutu Radovan Vasić postiže pogodak i donosi prednost Drini. Vezista Drine je prihvatio loptu na tridesetak metara, krenu par koraka prema golu Milića i preciznima udarcem pogodio desni ugao gostujućeg gola što je bilo dovoljno za nova tri boda i konačan rezultat subotnjeg derbija druge lige Istok.

Posle ove pobjede Drina se učvrstila na drugom mestu drugoligaške tabele sa četiri boda zaostatka za vodećim Leotarom i šest bodova prednosti u odnosu na Miliće koji su bili pratioci Drine.

DRINA – MILIĆI

2 : 1 (1 : 1)

ZVORNIK – Gradski stadion. Gledalaca: 300. Sudija: Marko Domazet (I.Sarajevo). Strelci: Ilić u 38. i Vasić u 62. minutu za Drinu, Ćirković u 35. minutu za Miliće. Žuti kartoni: Erić, Milošević, Mitrović (Drina), Borić, Ružičić, Jolović (Milići).

DRINA: Todorović, Erić, Vasiljević, Milošević, Ilić, Mitrović, Damjanović, Jokić, Pljevaljčić (od 62. Trifković), Spasojević (od 46. Boričić), Vasić.

MILIĆI: Đorđić, Borić, Petrović, Vidović, D.Ćirković, Ružičić, Marinković, N.Ćirković, Đurić, Jolović, Radovanović.