U okviru petog kola prve fudbalske lige Republike Srpske Drina je slavila na gostovanju u Derventi rezultatom 1:0.

Fudbaleri Drine slavili u Derventi, Stupar pogodio za pobjedu
Stadion u Derventi

FK Drina je gostovala kod ekipe Tekstilca Kort i upisala treću pobjedu u nizu, ovaj put pobjedu je donio Slađan Stupar svojim pogotkom u 31.minuti susreta.

Utakmica je otvorena oprezno sa obije strane. Domaći imaju terensku inicijativuu prvih 20 minuta. U 23. minuti  Drina ima prvi korner na susretu, ali bez opasnosti. Nešto kasnije odlično probija Brković po desnoj starni i šalje loptu u 16 metara.  Duspara udara glavom, ali lopta ide direktno u golmana Drine.

Onda dolazi 31.minut i Drina vodi sa 0:1 precizan je bio Stupar. Loptu je povukao Jokić koji u prostor izbacuje brzonogog Stjepanovića koji probija i daje povratnu loptu za Stupara koji rutinski matira nemoćnog golmana domaćih.

Slađan Stupar

Do kraja poluvremena za Drinu je pokušao Dukić, ali samo korner za Drinu na kraju. Za domaći tim pokušao je Đuričić sa oko 25 metara, ali lopta iznad gola.

U nastavku utakmice potpunu inicijativu ima Tekstilac.

Sjana prilika za Zarića nakon kornera, ali bez gola. I dalje Tekstilac ima incijativu i pokušava da stigne do poravnanja. Drina istrčava kontre i stvara bolje prilike.

U nekoliko momenata svi fudbaleri Drine  su u svom šesnaestercu i kao jedan brane svoj gol, a sve šuteve u okvir gola uspješno spašava Vićić.

Sjajna prilika pred sam kraj za domaće, šut Komlenovića, ali sa gol linije skida golman Drine.

Dobro pripremljenom taktikom šef stručnog štaba Drine, Veljko Cvijetinović nadmurdio je protivnika. O utakmici u Derventi Cvijetinović je rekao:

Moj tim je pokazao karakter. Vođeni  fantastičnim golmanom Vićićem ekipa je dobila dodatnu snagu i pružila svoj maksimum. Ekipa Drine sazrijeva iz kola u kolo i pokazuje da Drina ima da se osloni i u najtežoj situaciji. Nadam se da će i mnogi pseimisti u Zvorniku shvatiti da ovi momci zaslužuju podršku svih ljubitelja fudbala i svih prvirednih subjekata na području našeg grada.

Veljko Cvijetinović

Za naš portal utakmici i svoju igru prokomentarisao je sjajni golman Vićić koji je ove sezone stigao na posudbu iz Crvene Zvezde:

Iskreno da kažem bio sam u dosta klubova na pozajmici, ali nikad se nisam bolje osećao nego ovde. Nijedna ekipa do sad, gde sam bio na pozajmici nije imala veće srce, momci su stvarno vrhunski i to mi daje motiv da branim ovako i doprinosim našem timu da pobjeđujemo.

Kapiten Kikić je odigrao još jedan fantastičan susret i o utakmici u Derventi izjavio:

Iskusni Kikić i prodorni Stjepanović

Svjesno smo pustili domaćinu inicijativu i onda iz kontri pokušavali ugroziti gol. To nam je i uspjelo, kada je Stjepanović odlično prošao i uposlio Stupara koji je postigao gol. Tekstilac je drugo poluvrjeme napadao ali odlični Vićić je potvrdio kvalitet i sa nekoliko odličnih intervencija sacuvao mrežu. Č bih ovim mladim momcima, koji su na početku prvenstva zaista pokazali da se na njih može racunati i da zaslužuju podršku svih ljudi u Zvorniku.

Strijelac pobjedonosnog gola Stupar je samo kratko prokomentarisao:

Srećan sam zbog pobjede, igrali smo timski svi jednog jedan za sve cijelih 90 minuta. Kada mi je Stjepanović dao povratnu pomislio sam ako pogodim pobjedili smo. Presretan sam što se sve to ispostavilo tačno.

Poslije pet kola Drina ima 10 bodova i za vodećim Rudarom zaostaje samo tri boda.

Stadion Tekstilca. Gledalaca: 400. Sudija: Danijel Mandić (Kozarska Dubica) . Strelac: Stupar u 31.minutu. Žuti kartoni: Kovač(Tekstilac K.), Stupar, Lazić(Drina).

TEKSTILAC KORT: Pećić , Rastović (od 37.Ćorić ), Jolović , Kovač , Đuričić , M. Brković 5(od 56. Marić -), Perić , Milaković , Komlenović , Duspara (od 46.Susaković ), Zarić .

DRINA ZVORNIK: Vićić , Majlović , Musić , Stjepanović (od 89.Kolaković ), Kikić , Damjanović (od 64.Krstić ), Stupar , Dukić , Jokić , Kostić, Molerović (od 87.Lazić ).