Ekipa FK Drina Zvornik upisala je još jednu pobjedu u prijateljskim susretima zimskih priprema, ovaj put protiv tima Proleter Tuzla. Utakmica se igrala na lošem terenu u Lipnici pored Tuzle, hettrik Avdića i pogodak Damjanovića doprinijeli su ubjedljivoj pobjedi Drine.

Hettrikom Avdića i golom Damjanovića Drini još jedna pobjeda u prijateljskim susretima
Lipnica danas

Da će biti pravo pojačanje Drine u nastavku prvenstva napadač Demir Avdić je danas pokazao u nešto manje od dvadeset minuta. Novopazarska mašina je u vremenskom razmaku od dvadeset minuta uspijela iskusnoj ekipi Proletera utrpati hettrik. Damjanović je potvrdio pobjedu, ali i svoju dobru formu.

Drina Zvornik 4:0 Proleter Tuzla

Zadovoljan danas prikazanim je i prvi čovjek Stručnog štaba Drine profesor Veljko Cvijetinović koji je o utakmici u Tuzli rekao:

Bila je ovo danas utakmica sa nešto lakšim protivnikom, koja je trebala da posluži za poboljšanje samopouzdanja i uigravanje taktičkih zamisli. Cilj je ispunjen s tim da je loš teren pravio dosta problema u potpunom ostvarenju ciljeva.

Neophodno pojačanje pokazuje svoj kvalitet, ali i naš junior Damjanović pokazuje svoj kvalitet i sada može puno toga naučiti od Avdića. Ispostavlja se tačnim tvrdnje da priliku treba dati našim mladim igračima, ali imatii kvalitetne igrače sa strane na deficitarniicijam pozicijama koji će kvalitet ekipe podići na viši nivo, a od kojih će naši mlađi igači učiti i naučiti da budu još bolji.

Veljko Cvijetinović – Šef stručnog štaba FK Drina Zvornik

Ostaju nam još dvije nedjelje uigravanja i dvije kontrolne utakmice protiv prvoligaša Podrinje Janja i Napredak Šepak, što je neophodno da bi dostigli potreban nivo uigranosti. Problem prave loši vremenski uslovi, ali i ozljede i prehlade nekih ključnih igrača. Sve je to sastavni dio sporta i moramo to što bolje prebroditi. Rekao je Cvijetinović.

Ovosezonsko pojačenje Drine, Demir Avdić zadovoljan je današnjom igrom, ali i priprema koje protiču prema zacrtanom planu. O svemu je Avdić rekao:

U Drini je dosta dobra atmosfera među igračima, i timski duh. Zadržali smo dobro raspoloženje i  posle početnih malo lošijih rezultata pripreminh utakmica.

Demir Avdić

U poslednje dvije utakmice došli smo i do pozitivnih rezultata, prvo Slavena koji je jedna ozbiljna i korektna ekipa. Danas isto i protiv Proletera koji je pre nekoliko sedmica u probnoj utakmici pružio dobar otpor Slobodi gde su poraženi 3-1.

Tako da sam veliki optimista, da možemo kao ekipa koja ništa ne obećava pre prvenstva, uraditi mnogo kada se ono nastavi. Da budemo jaki na delima, a ne na obećanjima. Nadam se ako sve oko nas bude kako treba, da u prvenstvu mozemo biti oni pravi i zadržati epitet prijatnog iznenađenja iz prvog dela. Rekao je Avdić nakon susreta.

Dva gola u toku dosadašnjih priprema, nekoliko asistencija, izboren penal, učinak su najboljeg strijelca juniorske lige BiH grupa Sjever, dragulja Drine, Srđana Damjanovića. O današnjoj utakmici i nastavku priprema Damjanović je za portal Zvornički.ba rekao:

Pripreme prolaze u najboljem redu, posle dela priprema fizičke spreme, sad smo prešli na uigravanje ekipe koja bi trebala da ovu sezonu iznese u punom jeku.

Golovi za mene predstavljaju punu motivaciju da nastavim da bolje radim i da nastavim u ovom ritmu u kojem sam trenutno. U nastavku sezone očekujem da se ravnomerno borimo sa ostalim ekipama u ligi i naravno da ostvarimo što bolji plasman.

Damjanović u bijelom dresu, novi drinski dragulj!?

Što se tice ekipe juniora cilj je jasan, da se osvoji omladinska liga, da se plasira na završnicu i ostvari ulazak u Premijer ligu BiH gdje Zvornik sigurno pripada i klub kao što je Drina. Rekao je Damjanović.

Kako se prvenstvo približava tako se i forma zvorničkog prvoligaša podiže što može radovati sve navijače Drine.