Juniori KK Zvornik-Basketa nadigrali tim Borca iz Banja LukePeto kolo prevenstva košarke za juniore BiH, donijelo je u Zvorniku duel ekipa KK Zvornik-Basket i OKK Borac Banja Luka. Utakmica je ispunjena odličnom košarkom, lijepim potezima, borbenošću, a zasluženu pobjedu odnijela je ekipa domaćeg tima.

Na otvaranju utakmice timovi su ušli hrabro i sa dosta brzih napada postigli velik broj koševa, kako je četvrtina prilazila kraju tako su se i odbrane uozbiljile. Na kraju prve četvrtine rezultat je iznosio 20:14 u korist domaćeg tima.

Poslije  nastavka dobre igre domaćeg tima i u drugoj četvrtini, gosti konsiliduju svoje redove i do odlaska na poluvrijeme smanjuju prednost i hvataju rezultatski priključak. Poluvrijeme je dočekano rezultatom 31:28 u korist Zvorničana.

Juniori KK Zvornik-Basketa nadigrali tim Borca iz Banja LukeDrugo poluvrijeme donosi još bolju košarku, puno atraktivnih poteza od kojih se istaklo zakucavanje Vukajlovića. Sredinom treće četvrtine, domaći tim odlazi u dva navrata na prednost i od 13 poena. Gosti se ne predaju i do kraja treće četvrtine pojacavaju tempo i vraćaju se u igru te se u posljednju četvrtinu ulazi rezultatom 56:50.

Jakom igrom u zadnjoj četvrtini domaći tim nije dao priliku gostima da se ozbiljnije uključe u trku za pobjednika na kraju utakmice. Sigurnom igrom u posljednjih pet minuta domaći tim je došao do treće pobjede u prvenstvu, konačnim rezultatom 74:65.

Najefikasniji u domaćem timu bili su Dejan Ristić sa 27 poena, Milan Vukajlović sa 21 poenom i Darko Hajduković sa 13 postignutih poena. Kod gostijućeg tima najefikasniji je bio Aleksa Zubović sa 12 poena.

Juniori KK Zvornik-Basketa nadigrali tim Borca iz Banja Luke
Današnji pobjednički selfi

Domaći košarkaši su na kraju utakmice bili sretni zbog pobjede pred domaćim navijačima i najavili su mušku igru u gostima kod Igokeje u sljedećm kolu, naglašivši da idu po pobjedu iako će to biti teško protiv favorizirane ekipe iz Laktaša.

Tvorac jedne od najboljih generacija koje je Zvornik imao u ovom tisućljeću je trener Dejan Gajić koji je na kraju meča izjavio:

Dobra utakmica, zadovoljan sam prikazanom igrom i borbenošću momaka. Pobjedila je timska igra naše ekipe koja je se vidjela kroz cijelu utakmicu. Imamo još neke segmente za popraviti u nastavku prvenstva, ali nastavljamo jako i bez prevelikog respekta prema bilo kome. Ovo danas je na neki način i revanš našeg tima Borcu za poraz koji su nam nedavno nanijeli u prevnestvu RSa. Nastavljen je dobar niz i slijedi nam teško gostovanje na koje idemo muški odigrati pa ko bude bolji nek i pobjedi. Borit ćemo se do kraja za završni turnir prvenstva iako će biti teško pored puno jakih timova koji se takmiče u ovom šampionatu“.

Današnjom pobjedom juniori Zvornik-Basketa ponovo su u samom vrhu Premijer lige BiH sa 7 osvojenih bodova.

U nastavku pogledajte i jedan od postignutih poena domaćeg tima.