Danas su na gradskom stadionu u Zvorniku odigrane zaostale utakmice drugog kola omladinske fudbalske lige BiH grupa Sjever.

Junori Drine potopili FK Podrinje, a kadeti uvjerljivo poraženi
Pet komada za poluvrijeme

Na teren su istrčale prvo ekipe kadeta FK Drina i FK Podrinje Janja. Nakon odlične utakmice u Srebreniku, danas se očekivao nastavak pobjeda zvorničkih kadeta.

Utakmica nije dobro krenula po domaći tim, a raspoložen gosti su koristili svaku priliku koja im se ukazala da zaprijete golmanu domaćih.

Kadeti Drine su ovaj put odigrali slično kao juniori u prethodnoj utakmici u Srebreniku. Gosti su više nego zasluženo slavili u Zvorniku rezultatom od 3:0. Teško će se kadetima više ponoviti ovako loš dan.

Raspoloženi gosti iz Janje bili su nemilosrdni i već su poslije dvadeset minuta igre vodili sa 2:0, pogađali su prvo Jahić, a potom i Arnautović. Do kraja utakmice pobjedu Janjaraca je ovjerio strijelac drugog gola Arnautović u 49.minutu pogodivši za 3:0 što je bio i konačana rezultat utakmice na kraju.

Juniori Drine i Janje odigrali su utakmicu u kojoj su gledaoci mogli vidjeti šest golova. Na terenu je postojao samo tim Drine Zvornik te su juniori pokazali da je prošla utakmica u Srebreniku bio sam loš dan koji, što bi se u narodu reklo, “naiđe jednom u godini”.

Od početka je pokrenuta ofanziva na gostujući gol, a odbrana Podrinja odoljevala je sve do desetog minuta. Tada ide akcija preko lijeve strane, kombinuju Damjanović i Milošević koji izbija na lijevu stranu, upućuje odličan centaršut, a Nusret popularni Nuki, hvata volej i loptu sa deset metara iz kosa šalje u suprotan ugao za vodstvo od jedan nula.

Samo što se krenulo s centra, ponovo proboj po lijevoj strani domaćeg tima. Damjanović kuha u šesnaestercu, upućen je centaršut, a lopta se odbija do spremnog Nukija koji manirom rasnog strijelca donosi prednost od 2:0.

U narednih desetak minuta, redale su se prilike pred golom Podrinja, a šanse propuštaju Damjanović, Maksimović, Živanović. Gosti su zatvorili nekako lijevu stranu, a onda su napadi uslijedili sa desne strane.

U 23 minuti kombinovali su Andrić, Tomić i Maksimović, na korner liniju izbio je Andrić koji odličnim centaršutom pronalazi Damjanovića na suprotnoj strani koji loptu na desetak metara iskosa dočekuje na volej i posprema je u suprotni ugao mreže gostujućeg golmana za 3:0.

Popularni tandem Drine, Srki i Nuki su u prvih pola sata napravili dar mar po desnoj odnosno lijevoj strani uz podršku danas odličnih svih juniora na terenu.

U 28.minutu susreta odlična kombinacija na sredini terena, Srki i Nuki su povukli kontru, a onda nastavili kratkim pasovima  Živanović i Tomić koji maestralno izbacuje Alića u priliku jedan na jedan sa protivničkim golmanom. Alić je loptu rutinski pospremio u mrežu šutirajući kroz noge protivničkom golmanu.

Do kraja prvog poluvremena još jedan gol. U šesnaestercu dobro se zagradio Maksimović kojeg ruše odbranbeni fudbaleri iz Janje, nakon čega je sudija dosudio penal. Kapiten juniora Andrić uzima loptu i šutira za 5:0.

U nastavku utakmice trener Škiljević je iskoristio mogućnost pet izmjena te dao priliku svim igračima s klupe da zaigraju.

U drugom poluvremenu nije bilo prilika i golova kao u prvom, ali se uloge nisu promjenile. Odbranu su odlično kontrolisali Tošić i Stevanović, a kasnije i rezervisti Đurđić, Ćetković i Savić.

Čirak i Kavazović propustili su nekoliko izglednih prilika u drugom poluvremenu, više puta su juniori Drine pogodili stativu i prečku, a Maksimović i Živanović će uz Čiraka i Kavazovića dugo žaliti za promašenim zicerima.

Kavazović u prvom nastupu upisao prvi pogodak

Deset minuta prije završetka utakmice, novajlija u juniorima Drine Kavazović, pravi odličan prodor i postiže svoj prvi gol u dresu Drine za konačnih Drina-Podrinje 6:0.

Čirak pogodio dvije stative

Juniori Drine su nastavili sa dobrim igrama.

Trener Škiljević je o samoj utakmici rekao:

Danas je moja ekipa odigrala prvu utakmicu na domaćem terenu gdje smo zabilježili ubedljivu pobjedu. Moji igrači su bili na visini zadatka i ovom prilikom  im čestitam na požrtvovanju i pobjedi.

Najzadovoljniji igrom trener Škiljević

Idemo dalje, a za vikend smo ponovo domaćini u goste nam stiže ekipa Slaven Živinice, očekujem od svoje ekipe da daju maksimum i u ovoj narednoj utakmici. Rekao je Škiljević.

U nedjelju je nastavak omladinskog prvenstva, a omladinci Drine ugostit će kadete i juniore novopečenog federalnog prvoligaša, Slaven iz Živinica.