U Četvrtak su odigrane zaostale utakmice kadeta i juniora FK Drina Zvornik i Sloge Simin Han u Tuzli u okviru petog kola omladinske lige BiH, grupa Sjever.

Kadeti FK Drina Zvornik poraženi sa 3:0 na domaćem terenu od ekipe Zvijezde 09

Ovaj put su Drinini omladinci upisali dvije pobjede i najavili borbu za sami vrh tabele.

Prvi na teren su istčali kadeti koji su odigrali jednu pravu prvenstvenu utakmicu u kojoj je Drina na kraju zasluženo slavila sa 2:1.

Prvo poluvrijeme igralo se dosta oprezno, Drina je imala više od igre i prijetila u nekoliko navrata, a domaćini su svoje prilike stvarali iz kontra napada.

U drugom poluvremenu Drina je krenula jače i poslije 15 minuta igre dolazi u izgledno priliku, ali je zbog nepropisne igre domaćih sviran penal za Drinu.

Loptu je namjestio kapiten Drine Saša Simić i sigurno izveo penal za vodstvo Drine.

Domaći poslije toga kreću otvoreno i napadaju sve više što im se isplatilo nekoliko minuta kasnije pa je kroz tri minuta golom Irfana Zahirovića Sloga poravnjala rezultat na 1:1.

Drinini kadeti primljenim golom nisu bili šokirani, nastavili su svoju igru što im se ubrzo isplatilo.

Poslije dobrog napada, izboren je slobodan udarac sa nekih 25 metara udaljenosti. Loptu uzima Aleksa Vidović majstorski šutira i postiže pobjedonosni eurogol za Drinu u ovom susretu i to u 25. minutu drugog poluvremena za konačnih 2:1.

Ovo je bila treća pobjeda u ovom prvenstvu za kadete Drine.

Amel Mujkić je odigrao cijeli susret i sigurno sa odbranom svog tima priveo susret kraju. Mujkić igra skoro sve pozicije u timu sa podjednako uspjeha, a ovaj put je igrao poziciju štopera. O utakmici protiv Sloge je rekao:

U Simin Han smo išli bez par standardnih igrača od kojih zavisi naša ekipa,ali imamo odličnu klupu koja moze koliko toliko da zamijeni te igrače.

Prvo poluvrijeme smo igrali odlično,stvarali šanse ali nažalost nismo uspjeli postići gol. Na poluvremenu smo dobili par instrukcija od trenera Goran Skiljevica koji je ovu utakmicu mijenjao Daniela Ćuluma koji je bio opravdano odsutan.

Kadeti Drine na gostovanju kod FK Sloga Smin Han upisali pobjedu

U drugom poluvremenu  prvo smo dali, pa primili, pa opet postigli gol i onda utakmicu mirno priveli kraju i odnijeli 3 doba kući,

Ovu utakmicu smo igrali za našeg trenera Daniela Ćuluma koji nažalost nije mogao prisustvovati utakmici i bodriti nas sa klupe.

Vođa ovog tima je potencijalni kadetski reprezntativac BiH, a standardni i ponajbolji na okupljanju kadetske selekcije RS-a  Saša Simić koji je o pobjedi rekao:

Saša Simić iz pionirskih dana

Poslije velikog kiksa u Zvorniku u nedelju,u Simin Han smo išli s ciljem zacrtanim u glavi da moramo da pobjedimo.  Iako nam je bilo teško što  sa nama ne ide trener Ćulum, poslusali smo sve njegove savjete i instrukcije  sa ranijih treninga što se na kraju isplatilo. Tim je dao svoj maksimum i bilo je pravo zadovoljstvo na terenu biti kapiten ovakvoj ekipi.

Zaslužena pobjeda kadeta Drine za povratak samopouzdanja u nastavku prvenstva.