Kadeti FK Drina Zvornik savladali su svoje vršnjake iz Sloge Simin Han rezultatom 1:0 u 16.kolu omladinske lige BiH grupa Sjever. Na domaćem terenu kadeti Drine pokazali su borbenu i disciplinovanu igru što je urodilo plodom.

Kadeti FK Drina upisali devetu pobjedu u nizu protiv vršnjaka iz Sloge Simin Han (FOTO)

Već u trećem minut utakmice, Drina je vodila 1:0 golom Nikole Alempića. Poslije jednog od mnogobrojnih prekida u ovoj utakmici, nastao je karambol u petercu fudbalera Sloge, a loptu u mrežu posprema Alempić.

Utakmica je obilovala velikom brobenošću obje ekipe, koja je ponekad prelazila u grubost. Strašnu povredu zaradio je požrtvovani Stefan Milošević iz FK Drina Zvronik.

Milošević je u 20. minutu susreta u jedan duel ušao pomalo neoprezno pokušavajući presjeći loptu glavom, dobio je udarac nogom u glavu od protivničkog fudbalera. Više od deset minuta pružana je prva pomoć ovom hrabrom mladiću koji je želio nastaviti igrati susret iako je krv jedva zaustavljena.

Dok se pružala medicinska pomoć Miloševiću, opasan napad gostiju prekida Jović i dobija direktni crveni karton, ali spašava i siguran pogodak za goste.

Drina je desetak minuta igrala bez dva igrača na terenu. Uvidjevši da je Milošević teško povrijeđen, Jović isključen, trener Kostić ubacuje dva zadnja vezna u igru Amela Mujkića i Hamzu Hadžiavdića. Ispostavit će se do kraja utakmice da je to bio odličan potez. Uspostavljena je ravnoteža na terenu i u većini meča do kraja fudbaleri Drine su kontrolisali igru na sredini terena.

Trener kadeta Aco Kostić, mnogo muka i problema u toku susreta

U zadnjih deset minuta fudbaleri Sloge su izvršili ogroman presing na zadnju liniju Drine, ali je odbrana izdržala. Još jednu sjajnu utakmicu odigrao je uvijek pouzdani Dejan Radić koji je u ovom meču Drinu predvodio do nove pobjede, devete u nizu.

Perspektivni štoper Radić Dejan

Prema prvim informacijama, povrijeđenom Miloševiću je smrskana hrskavica nosa, ljekari zvorničke bolnice pružili su svu potrebnu njegu mladom Miloševiću. Povreda je sanirana i ne bi trebala ostaviti posljedice na ovog mladog fudbalera.

Mnogo duela u toku utakmice

Do kraja utakmice mladi Milošević se vratio na stadion da proslavi pobjedu zajednos sa svojim saigračima. Pobjedu i povredu je kratko prokomentarisao:

Nije strašno koliko se činilo na prvi pogledi. Doktori su sašili što je trebalo i mislim da ću moći igrati u četvrtak na gostovanju kod ekipe Zvijezda 09 u Etno selu Stanišić. Teško je bilo napustiti igru, ali pobjeda na kraju mojih drugara ublažila je ovaj bol. Rekao je Milošević.

Ovo je ujedno bila i deveta pobjeda u nizu kadeta FK Drina Zvornik, koji poslije 16 kola prvenstva za prva dva tima zaostaju jedan odnosno dva boda.

Hadžiavdić donio stabilnost na terenu

Već u srijedu kadeti putuju u Etno selo Stanišići na megdan ekipi koja im bježi jedan bod trenutno na tabeli i koja ih je u prvom dijelu šampionata na domaćem terenu dobila 3:0.