Finalnom utakmicom između timova KBS Obilić Zvornik i Goran i Sin-Loznica završen je Novogodišnji turnir Zvornik 2018. Pobjednik turnira je tim KBS Obilić iz Zvornika koji je u pravom finalnom meču slavio sa konačnih 5:3.

KBS Obilić zasluženo osvojio Novogodišnji turnir u malom fudbalu Zvornik 2018
KBS Obilić sa trofejom Zvornik 2018

Mahom prvotimci FK Drina Zvornik igrali su za tim KBS Obilić i upisali sve pobjede na ovogodišnjem turniru. Ova ekipa je kroz nakaut fazu izbacila najkvalitetnije timove i favorite za osvajanje prvog mjesta. U četvrtfinalu savladan je tim Autodijelovi Pilica, nakon preokreta, a u dramatičnom polufinalu tim Kaskade Caparde.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Danijel Ćulum koji je KBS Obilić predvodio u svim utakmicama kao pravi lider na teren pokazujući znanje, majstorstvo i posvećenost timskoj igri. Danijel Ćulum je o osvojenom trofeju i laskavoj tituli najboljeg igrača rekao:

Jedan jako lijep događaj, puna dvorana, ovo treba gradu Zvorniku. Nagrada je iz godine u godinu sve veća, i vjerujem da će od sledeće godine biti i dosta kvalitetnijih ekipa.

Mi smo od samog početka turnira, u grupama pokazali da smo jedni od favorita za osvajanje. Ali u samoj završnici smo morali pojačati ekipu sa Kikićem, Komarčevićem i golmanom Pericom Dragćem. Ispostavilo se kao pun pogodak. Bilo je dosta lijepih poteza, golova, i jako mi je drago da je ekipa pružala dobre partije , i da je publika uživala u svim ovim čarolijama sto Futsal donosi.

Ćulum u akciji

Pozdravio bih sve ljude koji su ispratili ovaj turnir, a fudbal se igra zbog publike, i svakom igraču je drago kada dobije aplauz cijele dvorane. Isto tako bih pohvalio organizatore turnira, sudije, čistačice koje su uvek lijepo pripremile svlačionice i teren. Rekao je najbolji igrač turnira Danijel Ćulum.

Prvi polufinalni meč odigrali su timovi Goran i Sin iz Loznice i Cer Komerc. Utakmica prepuna lijepih poteza, preokreta u rezultatu i dramatične završnice. Regularan dio utakmice okončan je sa 5:5, a poslije penal serije dalje se plasirao tim Goran i sin iz Loznice konačnim rezultatom 9:8.

U durgoj polufinalnoj utakmici oko hiljadu prisutnih gledalaca posmatralo je pravi futsal i fudbalske čarolije. KBS Obilić je pokazao više od tima Kaskade koja je u igri bila do posljednje sekunde utakmice. Nakon prvog tvrdog poluvremena u drugom rapsodija na obje strane. Ćulum je bio nezaustavljiv i donio je prevagu u ovom susretu.

U drugom poluvremenu poveo je tim Obilića sa 2:0, ali u posljednjim minutama Kaskada prvo smanjuje, a nakon šestog dosuđenog prekršaja u posljednjoj minuti, dosuđen je takozvani produženi penal ili kazneni udarac. Poslije odličnog šuta Kaskada dolazi i do izjednačenja. Odmah poslije polaska sa centra, 30 sekundi prije kraja, nesmotrenost fudbalera Kaskade koji uklizava protivničkom fudbaleru i pravi prekršaj koji je bio šesti po redu i time poklanja kazneni udarac za tim Obilića.

Loptu je uzeo popularni ćaća, Danijel Ćulum koji matira golmana Kaskade za konačnih 3:2 i prolazak u finale tima KBS Obilić. Video koji možete pogledati u prvom dijelu ovog teksta.

U utakmici za treće mjesto više motiva pokazala je ekipa Kaskade i zasluženo osvojila treće mjesto na turniru.

Tim Kaskade

U finalu duel pun odličnih poteza i eurogolova. Lozničani su bolje otvorili turnir i poveli na početku utakmice, Ćulum je izjednačio na 1:1. Ovaj rezultat se zadržao nekoliko minuta, a onda nastaje pozitivno ludilo Novice Markovića koji postiže tri gola za manje od deset minuta, svi golovi su posljedica fantastičnih udaraca sa preko deset metara.

Vrhunski sudijski par Mazić i Vidaković

Poluvrijeme je okončano sa 4:2, a u nastavku je tim Obilića zadržavao prednost i nije ispustio konce utakmice do kraja utakmice. Poslije smanjenja rezultata na 4:3 Lozničani su zaigrali ažurnije, ali je pobjedu Zvorničana potvrdio neuhvatljivi Boško Lazić za konačnih 5:3.

Odlična atmosfera

Cijeli turnir sa dosta uspjeha su odsvirali sudije Mazić i Vidaković koji sude utakmice prve fudbalske lige RS. Hiljadu prisutnih gledatelja na tribinama gromoglasnim aplauzom ispratilo je ovogodišnje šampione.

Tim iz Loznice zanimljivog naziva “Goran i Sin” viceprvaci ovogodišnjeg turnira

U pauzi su nastupili i polaznici i mališani iz fudbalske akademije FK Drina Zvornik.

Budućnost Drine i Zvornika

Direktor RSC Zvornik Vladan Matić koji je na čelu organizacionog odbora zadovoljan je ovogodišnjim turnirom uz zadovoljstvo izrazio nadu da će se tradicija nastaviti i biti iz godine u godinu sve bolja.

Organizatori i realizatori turnira Mirko Milošević i Vladan Matić

Direktor Matić uručio je pehare i nagrade najboljima.

Za tim Obilića nastupali su:

Perica Dragić, Danijel Ćulum, Novica Marković, Aleksandar Ilić, Kikić Aleksandar, Mladen Ikić, Stevo Jokic, Dragiša Komarčević, Dragiša Milošević, Boško Lazić, Mirko Tošić. Stručni stab, Vasić Aleksandar, Mirko Ždralo, Filip Džinić.

Direktor Vladan Matić uručuje nagradu najboljem igraču turnira

Specijalne nagrade su dobili i najbolji golman koji je branio u timu Cer Komerca, najbolji strijelac turnira sa 18 postignutih golova je Slađan Stupar, a priznanje i nagradu kafe Troja i lista Džezva za najpotez dobio je Ramiz Alibašić iz tima Kula-Prom Osmaci.

Više od stotinu fotografija možete pogledati na oficijelnoj stranici na facebooku portala Zvornicki.ba ili klikom ovdje.