Proteklog vikenda poraze su u svojim prvenstvima doživjeli zvornički rukometaši, odbojkaši i košarkaši oba kluba.

Loš sportski vikend za zvorničke sportske klubove
KK Zvornik-Basket u Bijeljini

Najteže je pao poraz KK Zvornik-Basketa koji su izgubili ključnu utakmicu protiv KK Budućnost Bijeljina koja je odlučila prvaka prvenstrva. Tri minuta je dijelilo KK Zvornik- Basket od titule u drugoj ligi, grupa Centar.

Povodom poraza oglasio se prvi čovjek KK Zvornik-Basket koji je putem društvenih mreža poručio:

Večeras smo poraženi od ekipe Budućnosti u Bijeljini i tako smo ostali bez šanse za doigravanje za prvu ligu RS.
Vodili smo u prvom poluvremenu i 16 razlike, ali se ekipa Budućnosti do kraja poluvremena približila na 6 razlike.
U drugom poluvremenu smo takođe zadržali prednost sve do tri minuta prije kraja.
Čestitke mojim momcima na odličnoj i požrtvovanoj igri.
Čestitke ekipi Budućnosti na pobjedi i puno sreće u doigravanju za prvu ligu RS.
Najefikasniji su bili:
Darko Hajdukovic 25 p
Dane Mekic 19p
Riko Rikić 12

NAŠ GRAD, NAŠ KLUB ZVORNIK !!!

Navedeno je iz KK Zvornik-Basket.

Podsjećamo ranije smo pisali o nesretnom porazu odbojkaša u Ljubinju i izostanku finala za prvaka RS zbog samo 4 poena.

Prava je šteta što Zvornik neće sledeće sezone moći uživati u gradskom košarkaškom derbiju i gledati finale plejofa za odbojkaše.

Svim zaljubljenicima sporta u Zvorniku je jasno da su i do sada postignuti rezultati vrhunski s obzirom na uslove u kojim sportski klubovi našeg grada rade. Podrška gradske uprave je odlična i dovoljna da se klubovi takmiče u rangovima u kojima trenutno jesu, ali bez podrške privrednih društava teško je postići nešto više.

Zvornički divovi u Banjluci

Rukometaši Drine doživjeli su poraz u Banjaluci. RK Drina je u neizvjesnoj utakmici doživjela poraz od 26:23 ( 11:13 ), sledeca utakmica je u Zvorniku.

Dolazi vodeća ekipa prvenstva Lokomotiva iz Brčkog! Rukometaši očekuju podrsku, dodjite da zajedno pobedimo!! Pozivaju iz RK Drina. Utakmica se igra u utorak 20.03.2018.g. od 20:30h.

Košarkaši OKK Drina-Princip doživjeli su i 12.poraz u prvenstvu. Ovaj put u jednoj neizvjesnoj utakmici u Višegradu od ekipe “Varda” HE  Višegrad. Nažalost Zvorničana ni 33 poena Gavrića nisu bila dovoljna da se izbjegne poraz ukupnim rezultatom 80:73. Zvornički košarkaši su poslije prvog poluvremena imali prednost od 40:35, ali pad igre u trećoj četvrtini bio je presudan u pobjedi domaćeg tima u Višegradu.

Pored Gavrića koji je ubacio 33 poena i dodao 9 skokova, Kolaković je ubacio poena i Savanović 10 što je bilo nedovoljno da Drina upiše novu pobjedu u prvenstvu.

Obraz zvorničkog dvoranskog sporta spasile su odbojkašice koje su svojim pobjedama u seniorskom i pionirskom prvenstvu potvrdile dominaciju i odlazak na završnicu šampionata u kojim su se takmičile.