Na Gradskom stadionu u Gradišci pred oko tri stotine gledalaca odigrana je utakmica 21. kola I lige Republike Srpske FK Kozara – Napredak (Donji Šepak) koja je završila bez pobjednika rezultatom 0-0.

Napredak iz Šepka do boda spasa u Gradišci

Krenuli su igrači Kozare agresivno prema golu gostiju od prve minute i već u 5. minutu Paštar odlično nabacuje Stjepanoviću ali ovaj šutira preko gola. Nešto kasnije nakon odličnog prodora lijevom stranom, Kovačević centarrira, u padu glavom loptu zahvaća Paštar, ali lopta odlazi zamalo pored gola golmana Arnautovića. Trajala je inicijativa fudbalera Kozare neprestano, ali bez konkretnog završetka. U 31. minuti Paštara u šesnaestercu gostiju ruši odbrambeni igrač Napredka ali sudija Bilbija se ne oglašava. Pokušavaju Kovačević, Kremenović i na samom kraju poluvremena Radoja, ali bez uspjeha i na poluvrijeme se odlazi sa 0-0.

Drugo poluvrijeme se nastavlja u istom ritmu, odmah Radoja isprobava šut sa ruba šesnaesterca. Malo kasnije Arnautović šut Radoje zaustavlja krajnjim naporom. U 57. minuti silovit šut Stjepanovića Arnautović izbacuje u korner. Pokušavaju Mirković, Radoja, ali mreža gostiju miruje.

U 70. minuti ponovo sporna situacija, sjurio se Kovljen ka lopti u šesneastercu, ruši ga odbrambeni igrač Napredka, ali ni ovaj put ništa od jedanaesterca za Kozaru. U 77. minuti Kremenović izlazi sam pred istrčalog golmana Napredka, vara ga i vraća loptu Paštaru, ali ovaj promašuje cijeli fudbal, iako je gol Napredka prazan.

Posljednjih deset minuta redale su se akcije fudbalera Kozare ali gosti uspijevaju da se odbrane i iz Gradiške odlaze neporaženi.

U sljedećem 22. kolu, posljednjem u regularnom dijelu prvenstva, koje je na rasporedu sljedeće subote 14. 04. 2018. godine FK Kozara gostuje ekipi Tekstilca u Derventi.

FK Kozara: Ilić M., Kovačević M., Raspudić B., Petrović O., Kovljen S., Radoja S., Kremenović V., Mirković I. (od 78. min. Džombić R.), Petković Z. (od 46. min. Zečević M.), Stjepanović N. (od 62. Aljetić B.), Paštar M., trener: Trivunović V., nisu igrali: Bojanić M., Petrović O., Babić N., Bubić Ž.

Napredak (Donji Šepak): Arnautović N., Petrović J. (od 80. min. Stojanović T.), Lukić M., Jevtić S., Mijailović Ž., Zarić J., Zekić V., Jovanović Lj., Milošević D., Marić D., Matić Z., trener: Alimpić D., nisu igrali: Maksimović G.

IZVOR: FK KOZARA