U nastavku šampionata Prve lige Republike Srpske za košarkaše, ekipa OKK Drine Princip poražena je u Sokocu od trećeplasirane ekipe dosadašnjeg dijela prvenstva rezultatom 80:78 .

Novi poraz OKK Drina-Princip
OKK Princip-Drina

Malobrojni gledaoci u izuzetno hladnoj dvorani , koja je dovodila u pitanje regularnost održavanja utakmice, mogli su pratiti izuzetno zanimljivu i neizvjesnu utakmicu do samog kraja sa dosta preokreta .

Zvorničani su slabije započeli susret i i dozvolili domaćinima da do sredine prve četvrtine ostvare razliku od 8 poena ( 12:4) . U nastavku meča ekipa Igora Krajišnika znatno angažovanijom igrom okreće rezultat i završava prvu četvrtinu u svoju korist 17:20. U drugoj četvrtini odlična igra Zvorničana koji povećavaju svoju prednost i na odmor odlaze sa 35:41.

Nastavak meča doneo je znatno bolju igru domaćina koji su dobili treću četvrtinu sa 24:12 ( 59:53).

U poslednjoj četvrtini Zvorničani se nisu predavali i uspjevaju da preokrenu rezultat, da bi četiri minute prije kraja imali prednost od 7 poena razlike. Onda je usljedila prava drama na terenu . Sokočani uspjevaju da dostignu prednost da bi se do kraja utakmice smenjivali u vođstvu domaćini i gosti. Na kraju više sportske sreće je imala ekipa Sokoca koja je slavila sa 80:78.

U redovima Zvorničana najviše su se istakli Goran Kovačević sa 30 p, Srđan Gavrić 16. Uroš Jović sa 11 i Aleksandar Zekanović sa 8 poena.

U ekipi domaćina najefikasniji su bili Nemanja Okiljević 25p, Miljan Pajić 25p i Nemanja Pečenica sa 12 poena

I pored poraza, Zvorničani su prikazali dobru igru, koja ohrabruje pred naredne mečeve prvenstva. Već u narednom 13. kolu na svom parketu dočekaće ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva jedna od rijetkih ekipa koje je Drina dobila u prvom dijelu sezone.