U okviru četvrtog kola prve odbojkaške lige u Zvorniku je Drina savladala tim Jahorine rezultatom 3:0 pred stotinjak gledalaca. Ovom pobjedom nastavljen je stopostotni učinak zvorničkih odbojkaša u ovoj sezoni. OK Drina nakon četiri kola ima svih 12 bodova i nema izgubljenog seta.

Odbojkaši Drine potopili Jahorinu za ubjedljivu lidersku poziciju
OK Drina – Arhiv

Iako OK Drina nije bila u punom sastavu, zabilježena je ubjedljiva pobjeda. Zbog zahtjeva gostiju utakmica je igrana u petak, ali to nije omelo odbojkaše Drine da ostvare i četvrtu pobjedu iz isto toliko susreta.

Utakmicu u velikoj sportskoj hali bolje su otvorili domaći odbojkaši. Prvi set Drina rješava u svoju korist rezultatom 25:17. U drugom setu su gosti iz Pala pružili najveći otpor domaćinu. Nakon odbojkaškog “produžetka” više sretni, ali i spretni su odbojkaši Drine i rješavaju ga u svoju korist rezultatom 29:27.

Treći set je bio i posljednji u meču, gosti se nisu uspjeli vratiti rezultatski u susret, a OK Drina i ovaj set rješava u svoju korist rezultatom 25:16 za konačnih 3:0 u ovom susretu. Sljedeći vikend  zvornički odbojkaši putuju za Gradišku gdje će tražiti i petu pobjedu u nizu.

Prvi tim OK Drina

Ženske selekcije Drine igraju u nedjelju. Tako će u nedjelju prve na teren u 12 sati i 30 minuta izaći pionirke i odigrati meč protiv vršnjakinja iz Bijeljine. Seniorke Drine izlaze na teren u 14 sati i 30 minuta, igrat će susret protiv tima Mladosti iz Rogatice.

Dođi i podrži zvorničke ljepotice na putu ka još jednoj tituli. Nedjelja od 12 sati sportska dvorana Zvornik.