Odbojkašice odbojkaškog kluba Drina Zvornik večeras su ostvarile herojsku pobjedu nad ekipom Bratunca ukupnim rezultatom 3:2 poslije dvosatne borbe do posljednjeg atoma snage.

Odbojkašice ostvarile herojsku pobjedu za prvo mjesto na tabeli

U rezultat su obije ekipe ušle dosta nervozno i meč je otvoren sa po dvije serije, prvo Drina pravi prednost od 3:0, a potom Bratunac okreće u svoju korist rezultat na 8:3. Poslije dosta neizvjesnosti i borbe, na kraju Drina osvaja prvi set rezultatom 25:22.

Drugi set Drina bolje otvara i bez puno problema osvaja rezultatom 25:16. Kada su svi pomislili da će treći set biti formalnost ulazi se u pravu triler završnicu. Bratunac stiže do prve set lopte, ali je ne koristi i igra se na dva razlike, Drina ubrzo ima meč loptu pri rezultatu 25:24, ali je ne koristi, kao i dvije meč lopte poslije toga. Bratunac smireno osvaja set poslije spašenih meč lopti i odlazi u četvrti set sa rezultatom 30:28.

U četvrtom setu bolja je ekipa Bratunca i dobija ga rezultatom 25:19. U pet set se ušlo sa puno neizvjesnosti i takav je rezultat bio sve do samog kraja, a onda više snage, upornosti i sreće imaju odbojkašice Drine Zvornik i dobjaju ovaj meč sa rezultatom u petom setu od 15:12.

Ovom pobjedom OK Drina Zvornik ostaje na prvom mjestu druge lige grupa dva, a napravljena je i razlika u odnosu na ekipu Bratunca koja je ovom pobjedom skoro pa eliminisana iz trke za ulazak u doigravanje za ulazak u prvu ligu Republike Srpske.

Trener OK Drina Zvornik Mladen Subotić

Na kraju meča u izjavi za portal Zvornicki.ba trener OK “Drina” Zvornik Mladen Subotić kaže:

Prije svega čestitke mojim djevojkama na izuzetnoj požrtvovanosti i upornosti u ovom meču. U ovaj skoro pa odlučujući meč sezone ušli smo dosta oslabljeni bez kapitena ekipe i dva srednja blokera, ali ove mlade djevojke su dale svoj maksimum i rezultat nije izostao. Upućujem i čestitke ekipi Bratunca na fer i korektnoj igri. Ne želim ni jednu igračicu izdvajati u večerašnjoj pobjedi  jer je ovo kolektivni sport i samo jak kolektiv donosi rezultate i pobjedu. Što je kolektiv jači to ćemo u budućnosti dobiti i bolje i jače pojedince. Imamo još dvije utakmice do kraja koje moramo pobjediti i onda ući u doigravanje za ulazak u prvu ligu RS što nam je bio i cilj na početku sezone.

Trener OK Bratunac Nenad Petrović za Zvornicki.ba je izjavio:

Dosta neizvjesna i teška utakmica. Drina je imala nešto više sreće i

Trener ekipe Bratunca

zasluženo pobjedila, a i da je obrnuto bilo ne bi bilo nezasluženo. Drina je bolje ušla u meč. Mi smo se nakon dva nula vratili u ovu utakmicu i sredinom petog seta imali prednost koju nismo uspjeli očuvati što nas je koštalo pobjede, ali tako je sa petim setom njegov tok se ne može previdjeti. Ovo je sport i mi idemo dalje, a Drini čestitamo na pobjedi.