Danas je odigrana zaostala utakmica 21.kola fudbalskog prvenstva za kadete i juniore BiH grupa sjever između FK Drina Zvornik i FK Podrinje Janja.

Omladinci Drine razbili goste iz Janje
Juniori u akciji

Prvo su na teren izašli kadeti oba tima, a bolje je utakmicu otvorila ekipa Drine. Kadeti Drine napadaju, ali odbrana gostiju odoljeva napadima sve do 18.minute meča. Poslije lijepo izvedenog napada domaeg tima, najpribraniji je Ristić Neven koji pogađa mrežu gostiju. Samo što se krenulo u nastavak utakmice, četiri minuta poslije u 22.minuti mrežu gostiju trese Damjanović Srđan. Tim rezultatom se otišlo na poluvrijeme.

Damjanović u prodoru

Pauza je više koristila Zvorničanima, pa su odmah u desetom minutu drugog poluvremena vodstvo povisili na tri nula golom Tošić Mirka. Zbunjenost gostijućih igrača tri minuta kasnije ponovo koristi Damjanović koji postiže svoj drugi pogodak za konačnih 4:0 na današnjoj utakmici. Poslije dvije utakmice pauze, najbolji strijelac omladinske lige za kadete u svim grupama u okrilju FSBIH, Srđan Damjanović danas je nastavio svoj golgeterski niz i dostigao 31 postignut gol u prvenstvu, pored dva gola upisao je i jednu asistenciju.

Od 14 sati startao je meč između juniora Drine i Podrinja. Domaći su u utakmicu ovaj puta ušli dosta jako što im se isplatilo nakon deset minuta igre kada dolaze u vodstvo golom Mirze Jašarevića. U nastavku prvog poluvremena vidjeli smo dobru igru oba tima u kojoj je više pokazala domaća ekipa. Prilike su propustili Alić, Jašarević, Kahrimanović, Živanović za domaće, a kod gostiju Memišević i Teočanin. Pred sami kraj utakmice, poslije gužve u šesnaestarcu gostiju gostiju iz Janje nastaje rikošet koji, uvijek borbeni, Stevanović Rade posprema u mrežu za 2:0 i rezultat kojim se otišlo na poluvrijeme.

Poslije pauze obije ekipe su u nastavak ušle opreznije i vidjeli smo manje prilika za postizanje golova. Mreža gostiju je mirovala sve do 71.minute, kada je uslijedila lijepa akcija domaćih po desnoj strani, lijepo su kombinovali Andrić i Živanović nakon čega je uslijedio precizan centaršut koji rutinski u mrežu glavom posprema Jašarević.

Hrustanović nabacuje

Do kraja utakmica je još nekoliko prilika za domaće propušteno. Utakmicu je završio rezervista Hidić na asistenciju Jašarevića nakon čega se Hidić našao jedan na jedan sa protivničkim golmanom i to rutinski riješio  za konačnih 4:0 i u ovoj utakmici. Jašarević je poslije današnje utakmice dodatno učvrstio vodeću poziciju na listi strijelaca juniorske lige sa ukupno 17 golova.

Trener Drine Aco Kostić je istakao zadovoljstvo postignutim rezultatom koji je omogućio nastavak trke za titulu kadeta u ovoj sezoni. Smatra da će dva naredna kola odrediti pravu snagu i juniora i kadeta jer današnji protivnik je bio puno slabija ekipa od Drine.

Pogledajte jednu od “školskih” akcija danas izvedenih na utakmici između ekipa juniora.