Počela je omladinska fudbalska liga za kadete i juniore BiH. Drina se takmiči u grupi Sjever sa još jedanest klubova.

Moja prva zvanicna utakmica kao trener. Utakmica je bila jako kvalitetna, otvorena, borbena sa obe strane. Na zalost po nas, mec smo izgubili, nespretno, iz nasih gresaka. Ali ruku na srce, domacin je danas bio bolji, i zasluzeno je slavio, sto im od srca cestitam, i ovom prilikom se zahvaljujem u svoje ime i u ime FK Drina Zvornik, na gostoprimstvu. Danas su zaista bili pravi domacini.
Utakmica juniora u Banovićima

Prvenstvo je startalo danas, a kadeti i juniori FK Drina gostovali su u Banovićima kod FK Budućnost. Kadeti su doživjeli prvi poraz rezultatom 2:1 dok su juniori istim rezultatom upisali prvu pobjedu.

Drinini juniori su odigrali dobru utakmicu i upisali prvu pobjedu. Tim je u prvoj utakmici pokazao karakter jer su se poslije primljenog gola uspjeli do kraja utakmice vratiti i upisati prvu pobjedu.

U prvom poluvremenu se ništa značajnije nije dogodilo sve do 31.minuta, tada poslije jednog napada domaćih Živanović pravi prekršaj u šesnaestercu i Budućnost dobija penal.

Siguran sa bijelle tačke bio je Karić. Do kraja poluvremena, krila Drine u ovom susretu Damjanović  i Šečić, popularni Srki i Nuki napravili su nekoliko odličnih prilika za postizanje izjednačujućeg pogotka.

Poslije jedne dobre akcije Nuki se našao u najboljoj prilici prvog poluvremena, ali je loptu umjesto u mrežu, poslao iznad prečke.

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 1:0, a žute kartone dobili su Živanović kod gostiju i Numanović kod domaćih.

Pauza je više prijala Zvorničanima što se i vidjelo na startu drugog poluvremena. Drina je prebacila u veću brzinu i izvršila veliki pritisak na domaće fudbalere. Poslije dvije stative i jedne prečke bilo je vidljivo da će Drina izjednačiti.

Poluvrijeme 1:0

U 66.minuti je u igru ušao brzonogi Ragib Čirak, što je bio jedan od ključnih momenata utakmice. Nakon prekršaja u zoni šuta, slobodnjak za Drinu izveo je danas odlični Tošić, golman na kratko brani, na odbijenu loptu stiže Čirak i svoj prvi kontakt s loptom, nakon ulaska u igru, pretvara u gol za izjednačenje.

Ovo daje krila drininim juniorima. Damjanović je napravio nekoliko odličnh prodora i uposlio saigrače, ali su neprecizni bili Čirak, Alić, Stevanović.

Poslije pet minuta čiste ofanzive lopta na lijevoj strani dolazi do brzonogog i svježeg Čiraka koji probija stranu prelazi dvojicu fudbalera banovićke odbrane i ubacuje u sredinu gdje je uvijek spremni Damjanović. Najbolji strijelac kadetske lige prošle sezone dobijenu loptu rutinski posprema u mrežu domaćeg tima za konačnih 2:1.

Slavlje kod pobjedonosnog gola

Do kraja utakmice, iako juniorska, dovoljno ozbiljna ekipa Drine koncentrisala se na odbranu svog gola i čuvanje rezultata. Iz kontranapada su Čirak i Damjanović sluđivali domaću odbranu i stvorili nekoliko zicera, ali iste nisu uspjeli iskoristiti i pretvoriti u pogodak.

Pazi, pazi Drina gazi

FK BUDUĆNOST (BANOVIĆI) : 12 Avdihodžić, Emir (G), 3 Mujagić, Adnan; 5 Lugavić, Mahir; 8 Smajlović, Alem;
9 Okačić, Mirza; 10 Karić, Bakir; 16 Demirović, Ermin; 19 Šahbazović, Haris; 23 Gogić, Faruk (K); 27 Numanović, Admir; 88 Softić, Mirza; Rezerve: 2 Mehmedović, Vernes; 11 Mujkić, Nermin; 20 Begić, Sead; 21 Mehić, Edin; 24 Modrić, Ademir;

FK Drina Zvornik: 1 Krstić, Bojan (G); 4 Tošić, Mirko; 7 Damjanović, Srđan; 8 Tomić, Nemanja; 10 Ristić, Neven; 11 Maksimović, Nikola; 14 Šećić, Abdulah; 22 Stevanović, Rade; 55 Milošević, Dragiša; 66 Živanović, Dejan; 77 Andrić, Marko (K); Rezerve: 9 Alić, Nezir; 13 Ćetković, Radovan, 17 Hadžić, Hamza, 19 Savić, Mile, 23 Čirak, Ragib; 3 Đurđić, Stefan.

Svoji debi na klupi juniora imao je trener Goran Škiljević koji je o utakmici izjavio:

Ovo je bila utakmica koju smo apsolutno kontrolisati iako smo na poluvremenu imali zaostatak od jednog gola. U drugo poluvreme su moji igrači ušli još jače i uz strpljivu igru smo stigli do preokreta u našu korist koju smo uspeli sačuvati bez nekih velikih problema čime su moji fudbaleri pokazali karakter.

Veoma sam zadovoljan prvom pobedom u prvenstvu nad ekipom Budućnosti Banovici i želio bi da čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi.

Mi se već okrećemo sledećoj utakmici, a koja se igra u sredu gdje smo mi domaćini protiv ekipe FK Podrinje Janja.

Pozivam sve ljubitelje fudbala da dođu u sredu na gradski stadion i da podrze ove momke jer je svetla budućnost pred njima.

Kadeti nisu imali uspjeha kao juniori. Poraženi surezultatom 2:1. Na poluvremenu rezultat je glasio 1:0, a domaćini su ranim golom Đerzića poveli još u petoj minuti utakmice.

U drugom poluvremenu kadeti su zaigrali bolje, što se ubrzo isplatilo. Izjednačenje Drini je donio Radić dejan u 55. minuti utakmice. Neiskustvo, propuštene prilike Drinu su koštale povoljnijeg rezultata. Kapiten tima Milošević je u 62.minutu dobio drugi žuti i samim tim crveni karton.

Samo deset, minuta poslije toga odbrana drininih kadeta je pokleknula i domaći su došli do drugog gola preko Šabanadžovića i pobjede u ovom susretu.

Igra kadeta Drine uveliko je poremećena ranom povredom motora veznog reda Amela Mujkića koji je utakmicu morao napustiti u 19. minutu susreta. Prve informacije govore da povreda nije teže prirode.

Na klupi drininih kadeta svoj debi je imao i Danijel Ćulum koji se odlučio okušati i u trenerskim vodama. O utakmici u Banovićima Ćulum je izjavio:

Moja prva prvenstvena utakmica kao trenera. Utakmica je bila jako kvalitetna, otvorena, borbena sa obe strane. Nažalost po nas, meč smo izgubili, nespretno, iz naših grešaka. Ali ruku na srce, domaćin je danas bio bolji, i zasluženo je slavio, što im od srca čestitam, i ovom prilikom se zahvaljujem u svoje ime i u ime FK Drina Zvornik, na gostoprimstvu. Danas su zaista bili pravi domaćini.

Omladinci svoje prvenstvo nastavljaju u srijedu kada na gradskom stadionu u Zvorniku od 10 sati dočekuju omladince FK Podrinje Janja.