Pioniri FK Drine zabilježili su i petu pobjedu iz toliko odigranih prvenstvenih utakmica u prvoj ligi pionira RS grupa Istok. Ovaj put isprašen je rival iz Bijeljine, tim Zenit kojem su mladi Zvorničani utrpali 6 golova.

Pioniri Drine isprašili Zenit u Bijeljini sa 6:0 i tako osvetili nesportsko ponašanje zenitovaca u Zvroniku

Ovaj rezultat potvrda je kontinuiranog i uspješnog rada ove perspektivne generacije i njihovog trenera Aleksandra Vasića. Pobjeda nad najvećim konkurentom sa ovako visokim rezultatom potvrda je i uspješno odrađenih pripremnih turnira za ovu generaciju.

Pioniri i predpioniri Drine blistali su na svim turnirima za ovaj uzrast prije početka sezone. Posljednji susret Drine i Zenita završio je nemilim scenama koje su strašne. U Zvorniku je tada jedan od članova rukovodstva Zenita koji se nalazio na klupi ovog tima udario jednog od dječaka Drine.

Iako je Drina uspjela zatresti mrežu tima Zenit čak 6 puta, fudbaleri Drine su pogodili 5 puta. Bajrić Suad postigao je dva gola u 29.i 52.minutu. U listu strijelaca upisali su se još u 35.minutu, Milošević Jovan, Stefan Conjić u 55. minutu, a teniski rezultat zaključio je Hajduković Ognjen u 57.minutu susreta.

Generacija velikog potencijala, iz kola u kolo potvrđuje svoj kvalitet.