Pioniri FK Drina pod vodstvom Aleksandra Vasića superiorni u prvenstvu

Selekcija pionira fudbalskog kluba Drina Zvornik ima još jednu talentovanu generaciju koja je na okupu već nekoliko godina i vodstvom Aleksandra Vasića, nekad glavnog fudbalera Drine, a danas uspješnog trenera omladinskih selekcija. Posljednjeg vikenda pioniri Drine upisali su dvije pobjede i to na domaćem terenu protiv Slobode iz Ugljevika rezultatom 1:0, a potom na vrućem gostovanju u Janji pobjedom od 4:2, čime su pioniri Drine se izdvojili na vodećem mjestu prvenstva sa stopostotnim učinkom.

Zbog neozbiljnog pristupa ljudi iz fudbalskog saveza u omladinskim uzrastima često se dogodi da omladinska selekcija ne igra redovno prvenstvene utakmice iz kola u kolo, pa se dogodi da dvije prvenstvene utakmice odigraju za jedan vikend, kao što je to bilo ovog vikenda slučaj sa zvorničkim mališanima.

U subotu su pioniri Drine odigrali utakmicu sa vršnjacima iz Slobode Ugljevik, nakon osam minuta igre, gol je postigao Abdulah Mujić i to na asistenciju kapitena Stefana Čonjića. U nastavku utakmice pioniri Drine su stvarali prilike, ali ih isto tako propuštali, pa je konačan rezultat ostao 1:0 što je donijelo nova tri boda. Već sljedećeg dana na vrućem gostovanju u Janji pioniri Drine su odmjerili snage sa vršnjacima ekipe Podrinja.

Kapiten pionira Stefan Čonjić

Domaćini su bolje otvorili utakmicu i nakon dva minuta prelijepim golom iz slobodnog udarca poveli, a strijelac je bio Mehmedović Amar. Pioniri Drine se vraćaju već osam minuta nakon primljenog gola, a nakon asistencije kapitena Čonjića mrežu je za poravnjanje zatresao Mujić. Do kraja utakmice pioniri Drine pokazali su bolju kondicionu spremu, ali i tehničko-taktičku pripremljenost. Do vodstva Drina stiže u 22.minutu golom kapitena Čonjića kojem je asistenciju uzvratio Mujić, a koji je do kraja uspjeo postići još jedan gol kada je mrežu domaćina zatresao za konačnih 4:2 u korist Drine. Dilemu o pobjedniku utakmice otklonio je golom Erkić Petar u 51.minutu, a utješni drugi gol za domaćina postigao je Alijević desetak minuta prije kraja meča.

Abdulah Mujić  trostruki strijelac i asistent

Aleksandar Vasić zadovoljan je generacijom koju predvodi, a još više rezultatima koje postižu i ozbiljnom pristupu koji imaju u trenažnom procesu.

Iz FK Drina Zvornik otjeran i trener Aleksandar Vasić
Aleksandar Vasić

Ovo je zasigurno jedna od najtalentovanijih generacija koje je ovaj grad imao. Stvoren je nukleus ekipe od zvorničkih mališana koji redovno treniraju, primjerno se ponašaju i više nego dobro uče u školi. Iako su svi jednaki u ovoj generaciji, nju predvodi nekoliko pionira koji su prijatelji na terenu i van njega, ali je još uvijek rano da se piše o njihovima imenima, ali vrijeme koje dolazi zasigurno će potvrditi moje riječi. Nukleus ekipe koji pominjem stalno se nadograđuje i svima novim članovima selekcije koji se odluče da treniraju pružaju osjećaj ravnopravnosti iako recimo nisu prošli fudbalsku akademiju Drine kao što oni jesu, ali to ne smeta da se stiču novi drugari i širi prijateljstvo.

Ovog vikenda je takvo drugarstvo donijelo da mališan koji nam se u klubu priključio na početku prvenstva donese u dvije utakmice tri gola i asistenciju. Ovim putem poručujem roditeljima da svoju djecu upisuju što prije da bilo šta treniraju, a posebno ono što vole, isto tako im želim poručiti da nije kasno da se djeca i sa 13 ili 15 godina uključe u trenažne procese jer ukoliko imaju volje sve propušteno mogu nadoknaditi, malo će potrajati, ali uz dobru volju sigurno će uspijeti, prije svega da budu bolji ljudi“. Fudbalska akademija FK Drina Zvornik stalno je otvorena za prijem novih članova, poručio je Aleksandar Vasić na kraju razgovora.