Omladinci FK Drina Zvornik gostovali su kod vršnjaka u Brčkom. Najmlađi omladinci, pioniri ili U-15 selekcija odmjerila je snage sa vršnjacima iz FK Ilićka u Brčkom. Kadeti i juniori su u okviru omladinske lige BiH grupa Sjever odmjerili snage sa vršnjacima iz FK Lokomotiva.

Pioniri, kadeti i juniori Drine uspješni na gostovanju u Brčkom, ukupan rezultat 12:0
Dječaci Drine koji zaslužuju svaki respekt

Pioniri su upisali još jednu rutinsku pobjedu rezultatom 2:0. Zvorničani su poveli golom Pisić Mihajla u 10.minutu, a konačnih 2:0 postavio je Milošević Jovan u 18.minutu susreta. Do kraja utakmice viđen je dobar fudbal u kojem su svi dječaci oba tima dobili priliku da zaigraju prvenstvenu utakmicu.

Kadeti su nastavili sa nizom pobjeda i ove subote upisali i treću u nizu. Od početka duela sa vršnjacima iz Lokomotive Zvorničani su dominirali. Utakmica je završena za 33 minuta igre, nakon čega su Zvorničani smanjili tempo i utakmicu mirno priveli kraju.

Još jedna generacija koja puno obećava

Dvostruki strijelac za Drinu protiv tima Lokomotive bio je Marko Peno koji je domaćina načeo u 15.minutu susreta. Na dva nula povisio je Junuzović Safet u 23.minutu dok je u 29.minutu Peno upisao i svoj drugi pogodak. Konačnih 4:0 u ovom susretu postavio je Erić Danijel u 32.minutu meča. Ovo je bio i konačan rezultat utakmice. Kadeti su trenutno na prvom mjestu tabele sa 9 osvojenih bodova iz tri utakmice i gol razlikom 10:0.

Juniori su opravdali ulogu faovrita u ovom susretu i ujedno popravili gol razliku. Iako oslabljeni neigranjem tri fudbalera zbog odlaska na matursku ekskurziju, Zvorničani su nametnuli svoj tempo i upisali visoku pobjedu protiv tima Lokomotive rezultatom 6:0.

Generacija juniora Drine koja će izboriti Premijer ligu BiH (Pretpostavka portala Zvoricki.ba)

Svoj prvi hettrik u ovoj sezoni zabio je mladi Nemanja Smiljanić. Smiljanić je otvorio seriju golova u prvom poluvremenu u 13.minutu, a još je pogađao i u 33.i40.minutu. Domaćini su postigli jedan gol i to u sopstvenu mrežu. Smiljaniću su se na listi strijelaca pridružili Stefan Milošević koji je kasnije uspio da dobije i crveni karton. Svoj prvi gol za juniore postigao je i Vidović Ivan.