Danas su u Zvorniku odigrani susreti odbojkaškog prvenstva druge lige za seniorke i prve lige za pionirke.

Pobjede pionirki i seniorki OK Drina za liderska mjesta u prvenstvima
Prvi tim OK Drina

Prve na teren izašle su pionirke OK Drina koje su u šestom kolu ugostile svoje vršnjakinje iz Bijeljine. Uspješnije u ovom duelu bile su Zvorničanke koje su upisale i šestu pobjedu iz šest kola. OK Drina – OK Libero 3:0.

Poslije pionirke na teren su izašle seniroke Drine koje su dočekale odbojkašice iz Bratunca. Poslije neugodnog poraza u prošlom kolu na domaćem terenu odbojkašice Drine u današnjem meču nisu ništa prepustile slučaju.

Prvi set Zvorničanke dobijaju rezultatom bez većih problema rezultatom 25:15, drugi set slično kao i prvi krajnjim rezultatom 26:17 i u trećem za pobjedu set se privodi kraju rezultatom 25:20 za konačnih 3:0.

Pionirke OK Drina Zvornik

Obje selekcije su današnjim pobjedama nastavile biti na liderskim pozicijama u svojim prvenstvima. Zadovoljan današnjim nastupom prvog tima u seniroskoj konkurenciji je i trener Zvorničanki, Mladen Subotić:

Zadovoljan sam igrom i zalaganjem mojih igračica na terenu. Utakmica je bila teška iako rezultatski ne izgleda tako.

Ovom pobjedom smo učvrstili prvo mjesto. Zahvalio bih se ekipi Bratunca na fer i korektnoj borbi. Mojoj ekipi slijedi teško gostovanje idućeg vikenda na Han Pijesku. Nadam se da ćemo sva tri boda donijeti u Zvornik i završiti prvi dio sezone kao prvaci. Rekao je Subotić.

Zanimljivo je da i pionirke OK Drina narednog vikenda gostuju kod vršnjakinja u Han Pijesku.