Vlasenčanin bez milosti prema protivniku

„A“ reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je sinoć na „Bilinom polju“ Gibraltar sa 5:0 u petom susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. Golove su postigli i podrinjci Vedad Ibišević dva puta i za kraj Kozlučanac Ermin Bičakčić za konačnih pet na prema nula.

Već u 4′ BiH dolazi do prednosti. Pjanić je odlično proigrao Ibiševića koji sa desetak metara pogađa mrežu Gibraltara za 1:0.

Isti igrač je u 44′ povisio prednost naše reprezentacije. Višća je prošao po lijevoj strani protivničkog kaznenog prostora, centrirao na drugu stativu, a Ibišević glavom postiže pogodak.

Imao je bh tim još prilika u prvom poluvremenu, a jednom je zaprijetila i selekcija Gibraltara preko Casciaroa u 19′.

Na poluvremenu su „Bilinim poljem“ prodefilovali i predstavnici Specijalne Olimpijade BiH, koji su na Zimskim Olimpijskim igrama u Austriji ovojili 14 medalja, od čega 5 zlatnih, a publika ih je nagradila aplauzom.

Prve minute u dresu našeg seniorskog tima zabilježio je i Daniel Pavlović koji je na početku drugog perioda igre ušao umjesto Kolašinca.

Pavlović je već u 54′ pokazao da će biti pojačanje za bh tim kada je asistirao Avdiji Vršajeviću za 3:0.

Strijelac trećeg gola, asistirao je četvrti u 56′. Mrežu Gibraltara je ovaj put pogodio Edin Višća.

Riad Bajić je takođe debitovao za „A“ selekciju. U 75′ ušao je u igru umjesto Vršajevića. I u drugom poluvremenu su Zmajevi kontrolisali igru i stvarali prilike, a konačan rezultat 5:0 postavljen je tek u sudijskoj nadoknadi kada je Ermin Bičakčić poslao loptu iza leđa Darena Ibrahima.