U 8. kolu Premijer lige BiH RK “Leotar” je pobijedio ekipu RK “Drina” iz Zvornika sa 34:30 (14:13). Ovo je četvrta pobjeda Trebinjaca, a Drina je i dalje bez bodova u najkvalitetnijem rukometnom rangu BiH. Iako je možda mnogima ovo razočaravajuće i teško što je tim iz Zvornika ubjedljivo posljednji bez osvojenih bodova, to je donekle bilo i očekivano. RK Drina ima tri puta manji Budžet od sljedećeg kluba ispred sebe na rang listi finansijske stabilnosti rukometne Premijer lige BiH. Ranijih godina su Zvorničani odustajali od igranja u najvišem rangu upravo zbog nemogućnosti namicanja potrebnih finansija, pa tako imamo u Drini zvorničke momke koji imaju skoro 30 godina, a bez iskustva igranja u elitnom rangu. Sve dok se privredni subjekti Zvornika ozbiljno ne uključe u razvoj sporta u ovom gradu, gledat ćemo grčevitu borbu svakog sportskog kolektiva koji se nađe u najelitnijem takmičenju. U nastavku prenosimo tekst portala Trebinjelive o večerašnjoj utakmici u gradu biseru Hercegovine

Poraz rukometaša Drine u Trebinju, Vukojičić postigao nevjerovatnih 18 golova

Leotar je ušao ozbiljno u večerašnju utakmicu i od početka imao prednost. Svi su mislili da će to biti rutinska pobjeda, ali domaći igrači nervirali su i gledaoce i sebe tokom svih 60. minuta.

Već u 6. minutu bilo je 4:1, a u 20. minutu 10:6. Međutim, kako se bližio kraj poluvremena gosti su polako smanjivali rezultat preko Vukojičića koji je u prvom poluvremenu dao 10 golova tako da su u 29. minutu izjednačili na 13:13.

U posljednjem napadu sviran je sedmerac kojeg je izveo Milićević i donio vođstvo svojoj ekipi i sa 14:13 otišlo se na odmor.

Loša igra nastavljena je i u drugom poluvremenu. Tek u 57. minutu domaćin je poveo sa četiri gola razlike 32:28 tako da je na kraju rezultat bio 34:30.

Najbolji pojedinac na utakmici bio je Miljan Vukojičić iz gostujućeg kluba koji je postigao 18 golova i za njega domaći igrači nisu pronašli načina da ga zadrže.

Ovo je trebala da bude utakmica za mlade igrače da osjete prvoligašku atmosferu, ali zbog loše igre svih prvotimaca oni nisu dobili svoju šansu.

Nakon utakmice nezadovoljan igrom svoje ekipe bio je trener Darko Tavrić.

“Ovo je najlošija utakmica od kada sam ja trener. Ne može više ovako i analiziraćemo večerašnju utakmicu”, kategoričan je Tavrić.

U narednom kolu Trebinjci idu u Ljubuški gdje ih dočekuje RK “Izviđač CO”.

RK „Leotar“: Savović, Veraja, Draganić 8, Orbović, Milićević 3, Nikolić 5, Milojević 6, Ninković 2, Radović, Bugarinović 2, Uljarević 2, Abramović, Janković 4, V. Kovač, D. Kovač, Srdanović 2. Trener: Darko Tavrić.

RK „Drina“: Govedarica, Hrustić 4, Spasojević 2, Todorović, Vukojičić 18, Marković, Vidaković 2, Stefanović, Đerić, Čvorić 1, Ivanović 2, Popović, Mijatović, Cvijić 1. Trener: Milan Nedeljković.

Pri rezultatu 29:29, rukometaši Drine imali su napad iz kojeg su dobili penal, ali ga nisu iskoristili. U sljedećem napadu Leotar je postigao gol. U sljedećem napadu domaćina, golman Drine iznenadio je rukometaše Leotara i šutirao preko cijelog terena na prazan gol, ali ga nije pogodio. Nakon novog gola domaćina, utakmica se i riješila u korist Leotara.

Trener Drine Milan Nedeljković nezadovoljan je rezultatom, a kako je rekao igračima nema puno toga zamijeriti.

Igrali smo oslabljeni bez naša tri ključna igrača, priliku su dobili mlađi rukometaši koji su se nametnuli i pokazali potencijal. Ovaj put smo igrali dobro i borbeno za razliku od utakmice u Zvorniku u prošlom kolu, ali ponovo nismo imali sreće koja se može povezati sa našim neiskustvom i to kao cijelog sportskog koletkiva. Ovim putem tražim od zvorničke publike, ljubitelja sporta razumijevanje i strpljenje jer ovi momci igraju iz ljubavi prema sportu i svom gradu i sve ove nesreće i nepravde koje smo pretrpjeli do ovog kola moraju se vratiti u narednom periodu. Ne tražim alibi i nema ga, tražimo razumijevanje, a mi ćemo se potruditi da se igra kao u drugom poluvremenu u utakmici protiv Slavije u prošlom kolu više ne ponovi.”

U sljedećem kolu u Zvornik stiže lider prvenstva i glavni favorit za titulu ove sezone Bosna Vispak u kojoj igraju imena poput Toromanovića i Haramandića, rukometaši koji su reprezentaciju Bosnu i Hercegovinu odveli na Svjetsko prvenstvo prije 6 godina.