Završena utakmica Drina-Sutjeska 0:0Danas je odigrana utakmica između ekipe Drine Zvornik i Sutjeska Foča na gradskom stadionu Zvornik pred nekoliko stotina gledalaca, krajnji rezultat glasio je 0:0. Drina je cijelo vrijeme imala inicijativu i napadala, ali su se Fočaci uspješno branili svih 90 minuta i uspjeli osvjiti bod u Zvorniku.

O igri gostiju najbolje ilustruje podatak da su za 90 minuta igre uputili svega tri šuta van okvira gola i nijedan šut u okvir gola. Na momente gruba igra gostiju razbila je prepoznatljivu lepršavost u igri domaće ekipe i mreže su tako miraovale do kraja utakmice. Pred sami kraj susreta nastala je drama, odbrana Foče je napravila prekršaj na samom rubu šesnaesterce zaradivši crveni karton. U posljednjem napadu utakmice i sa igračom više domaći fudbaleri nisu postigli pogodak.

Portal Zvornički.ba vršio je tekstualni prenos meča i možete u nastavku pročitati kako se igra odvijala.

10.minut, Bez izrazitih prilika do sada

27 minut korner, poslije prekrsaja na 16m za Drinu. Bez vece opasnosti po gol Sutjeske.

36 minut opasan sut na gol Sutheske. Rezultat nepromjenjen. Korner za Drinu.

Pritisak na.gol Sutjeske, jos jedan korner.

Jos uvjek 0:0 u toku 41.minut

Zavrseno prvo poluvrijeme. Blaga inicijativa Drine, Sutjeska se uspjesno branila cijelood vrijeme. Uz dosta grubosti gostujućih igraca.

Očekuje se promjena u nastavku utakmice

IMG_20170318_144736

Utakmica nastavljena, ofanziva Drine, mreze i dalje miruju.

53 minut prekršaj na rubu šesnaesterca za Drinu. Dobar sut, ali zamalo pored gola.

60.minuta, Drina napada, Sutjeska vreba kontru, rezultat nepromjenjen.

61.minut dvostruka izmjena u Drini, Ivanović-Spanac ulazi na poziciju napadaca.

63.minuta, odlicna prilika za Sutjesku, sut sa petnaest metara za malo pored gola. Jos uvjek neriješeno.

73.minut još uvijek bez golova, ali i izrazenih prilika za postizanje gola.

80.minut se igra, gosti su se oslobodili pritiska. Drina napada, ali jos uvijek bez konkretnih prilika.

81.minut stopostotna prilika zada Drinu. Korner na kraju.

83.minut i, dalje nerijeseno.

85.minut, prekrsaj na ribi šesnaesterca.

88.minut, stopostona prilika, brani golman Sutjeske sut sa pet metar.

90.minut, Drina krece u posljednje napade.

Sudijska nadoknada, prekrsaj na rubu šesnaesterca bez prilike zavrsen napad.

Utakmica zavrsena nerijesnim rezultatom 0:0.