Odbojkaši Drine doživjeli su prvi poraz ove sezone u takmičenju Prve lige RS i to na domaćem terenu rezultatom 2:3, a bolja ekipa bila je Ljubinje Bankom. Iako je početak susreta nagovještavao pobjedu domaćine jer je prvi set riješen rezultatom 25:16 da bi već u sljedećem setu gosti dali do znanja da su došli igrati za pobjedu i poravnjali rezultat u osvojenim setovima na 1:1 nakon što su drugi set riješili rezultatom 25:15. U trećem setu ponovo dominacija domaćih odbojkaša i pobjeda rezultatom 25:14, a onda potpuni pad i vraćanje gostiju u igru u četvrtom setu u kojem na kraju slave rezultatom 22:25, a u odlučujućem petom osvaju 15 poena dok su domaćini ostali na 9 poena. Drina je tako zabilježila prvi poraz ove sezone.

Ljubinje Bankom / slobodno

Odbojkašice Drine upisale su prvu pobjedu ove sezone u takmičenju Prve lige RS, savladavši sa 3:0 ekipu Hercegovca na gostovanju u Hercegovini. Kako prenosi portal Sport DC Zvornička Drina bila je prejaka za Hercegovac (0:3) i tako izabranice trenera Mladena Subotića, dolaze do prvih bodova, a i Ljubinje Bankom je slavilo nad Modričom (3:0).

Sokolice su uzela maksimalnu mjeru Radniku u Bijeljini 0:3, a i “Zvijezdašice” u Obudovcu bile su neumoljive protiv Leotara 3:0.