Rezultati sportskog vikenda. Košarkaši i fudbaleri uspješni, rukometaši i odbojkašice poraženi
Trenutak kada Mazić pogađa prvi pogodak

U subotu je počeo nastavak prvenstva u Prvoj ligi Republike Srpske. Drina je gostovala u Šamcu kod domaćeg Borca, odakle se vratila sa tri boda. Omladinci su gostovali u Tojšićimakod Kalesije i vratili se sa punim plijenom čime su napredovali na tablici svojih prvenstava. Mazić je postigao dva gola za seniore, Jašarević za juniore dok su za kadete pogađali Damjanović i Krstić. O tome smo ranije pisali  ovdje kao i  ovdje

Fudbaleri Napretka nastavljaju sa pobjedama.U 16. kolu Druge lige Istok Šepčani su u Gacku savladali domaću Mladost sa 3:1.Napredak je tako odmakao najbližim pratiocima, Jedinstvu iz Brčkog i Famosu na 11, odnosno 12 bodova.
U 16. kolu Regionalne lige grupa Istok, zvorničke ekipe su postigle ove rezultate: Lokanj-Omladinac 5:2, Partizan-Radnički 1:0, Bratstvo-Budućnost /Pilica/ 3:2, Podrinje-Rudar 2:1, Zadrugar-Trnovica 4:1.Utakmica između Jedinstva i Sloge je odložena.

U gradskom derbiju između OKK Princip i KK Drina, uspješniji su bili košarkaši vodećeg kluba prvenstva. Utakmica je obilovala atraktivnim potezima i borbenošću, a na poluvremenu je vodila ekipa Drine rezultatom 37:36. Tek sredinom treće četvrtine košarkaši Principa prave preokret i rezultat u svoju korist, te ulaze u mirnu završnicu. Igor Krajišnik je zaredom pogodio tri trojke i napravio razliku koja se do kraja povećavala. Krajnji rezultat glasio je 90:72 u korist OKK Princip.

Košarkaši Zvornik basketa bili su ubjedljivi protiv Šamca. Na domaćem terenu savladali su ekipu Šamca rezultatom 90-46.

Najefikasniji na utakmici bili su Dejan Ristić sa 22 poena, Milan Vukajlović 16, Aleksa Milićević 14 i Dane Mekić, Nebojša Ikonić i Luka Glamočić po 12 poena. Trener Dejan Gajić zadovoljan je učinkom košarkaša Zvornik basketa.

Obojkašice su u posljednjem kolu regularnog prvenstva u drugoj ligi grupa 2 na svom terenu doživjele poraz od ekipe iz Han Pijeska. Vjerovatno su ovim porazom oprostile se od igranja kvalifikacija za ulazak u viši rang i prvu ligu RSa.
ОК Drina – OK Han Pijesak     2 – 3 (25:15, 17:25, 25:16, 22:25, 13:15) Odbojkašice su prvenstvo završile na drugom mjestu i sa osvojenih 25 bodova 4 manje od prvoplasirane ekipe. Ukoliko budu samo pobjednici igrali kvalifikacije za ulazak u viši rang, onda i sledeće godine gledamo drugoligašku odbojku

Rukometaši Drine Zvornik vratili su se poraženi iz Istočnog Sarajeva. Krajnji rezultat glasio je 33:25, a na poluvremenu je bilo 16:12. Ovim porazom naši rukometaši su ostali u sredini tabele na petom mjestu sa 16 bodova uz omjer 5 pobjeda 1 nerješena i 4 izgubljene utkmice.