Rukometaši Drine novi su prvaci Republike Srpske i naredne sezone takmičit će se u Premijer ligi BiH. Zvorničani su u 21. kolu Prve lige RS savladali ekipu Kotor Varoši sa 35:26, te su kolo prije kraja prvenstva osvojili titulu koja je sedma po redu za ovaj sportski kolektiv.

Rukometaši Drine kolo prije kraja osvojili titulu prvaka i plasman u Premijer ligu

U uvodnom dijelu utakmice timovi su se smjenjivali u u vodstvu, trajalo je to sve do sredine prvog poluvremena, kada rukometaši Drine stižu do prednosti od tri gola razlike, koju su domaći zadržali do kraja prvog dijela.

Rezultat je poslije prvih 30 minuta bio 17:14 za Drinu. U prvih deset minuta drugog poluvremena pala je odluka o pobjedniku ovog meča, a Drina je tada stigla do sedam golova razlike. Taj dio meča obilježio je golman Drine Janković, koji je odbranio nekoliko zicera gostujućim rukometašima. Do kraja meča prednost Drine je rasla i do deset golova viška, pa je na kraju bilo 35:26, nakon čega je počelo veliko slavlje na tribinama i terenu.

Najprije su uručene plakete zaslužnim pojedincima za razvoj rukometnog sporta i RK Drina u prethodnih nekoliko godina, te medalje rukometašima Drine.

Pehar namijenjen prvaku RS kapitenu novog premijerligaša Miši Spasojeviću uručio je komesar takmičenja Prve lige RS Zoran Ušanović.

Po svemu prikazanom ove sezone Drina je zaslužila plasman u Premijer ligu BiH, pa će ljubitelji rukometa u Zvorniku nakon nekoliko sezona ponovo gledati najkvalitetnije timove u BiH.

Šef stručno štaba Drine Milan Nedeljković je o osvojenoj tituli rekao:

Evo nakon 18 mjeseci napornog rada i truda ubrali smo plod svega uloženog. Iako je situacija bila očajna kada sam stigao u klub, evo iskrenim radom, požrtvovanošću i prije svega odličnom atmosferom mešu igračima i rukovodstvom kluba, Drina se danas 18 mjeseci poslije nalazi na vrhu.

Sretan sam što će ovi momci koji su iznijeli najveći teret prvenstva igrati i Premijer ligu BiH jer su to zaslužili, a ja ostajem u ovom sportskom kolektivu iako je bilo primamljivih ponuda, želim da budem dio ove pozitivne rukometne priče iz Zvornika. Veliko hvala zvorničkim medijima, lokalnim portalima koji su uvijek bili uz nas i pomogli da atmosfera buse još bolja. Rekao je Nedeljković.

Oduševljenje titulom nije krio kapiten Mišo Spasojević koji je podigao pobjednički pehar:

Prvi put kao kapiten osvajam titulu, a posebno sam sretan jer ćemo igrati i Premijer ligu za razliku od posljednje osvojene titule. Još uvijek  sam  pod utiscima kao i cijela ekipa, ovo je poseban osjećaj koji treba da doživi svaki sportista.

Krenuli smo u prvenstvu bez neko strogo postavljenog cilja, ali nakon nekoliko kola moglo se uvidjeti da možemo i od polusezone ovo se naziralo i srećom dogodilo. Hvala publici i mojim saigračima na svemu, rekao je Spasojević.

Pouzdani pivot Drine i sekretar kluba Sredo Vidaković odigrao je još jednu rutinski utakmicu, a o utakmici, tituli i plasmanu Viadaković je rekao:

Čestitam mojim saigračima na profesionalnosti i zasluženoj tituli. Nakon kratkog zasluženog odmara uprava kreće u potragu za finansijskim sredsrav kako bi u Premijer ligi ostali što duže i igrali što kvalitetniji rukomet u Zvornik i drugim mjestima gdje budemo gostovali, rekao je Vidaković.

DRINA – KOTOR VAROŠ

35:26 (17 : 14)

ZVORNIK – Dvorana KSC Zvornik. Gledalaca: 400. Sudije: Vesna Ostojić i Vanja Simić (Doboj). Delegat: Zoran Ušanović (Prijedor). Sedmerci: Drina 3(2), Kotor Varoš 4 (1). Isključenja: Drina 2. minuta, Kotor Varoš 4. minuta.

DRINA: Govedarica (3 odbrane), Hajdarević 2, Spasojević 6, Ćosić, Joković, Vukojčić 8, Marković 5, Todorović 1, Novokmet 2, Vidaković 2, Stefanović 2, Janković (23 odbrane i jedan pogodak), Čvorić 1, Popović 1, Ivanović 1, Mijatović 3. Treneri: Milan Nedeljković i Aleksandar Golubović.

KOTOR VAROŠ: Maksimović (12 odbrana), Stojanović 7, Tepić 3, Sakan 4, Kalamanda 2, B.Marković 7, G.Marković 2, Popović, Jovanović 1.

Fotografije sa večerašnjeg meča i slavlje rukometaše pogledajte klikom ovdje!!