Rukometaši Drine Zvornik dočekali su na domaćem terenu ekipu rukometnog kluba Leotar Trebinje u okviru sedmog kola rukometnog prvenstva RS.

Rukometaši Drine upisali drugu pobjedu u prvenstvu
Zvornicki rukometni divovi

Poslije nekoliko neugodnih poraza tima RK Drina, utakmica protiv Leotara bila je pod moranjem da se dobije. Od početka susreta Drina je zaigrala čvrsto i odlučno.

Iskusni Boško Tisanović pogađa za vodstvo

Sredinom prvog poluvremena proradio je Mumović koji postiže dva jako bitna vezana poena i donosi prednost Drini od pet golova. Ivanović je bio nerješiva enigma za goste iz Trebnja u prvom poluvremenu i najzaslužniji je za visoko vodstvo Drine na poluvremenu.

Iskusni Novokmet pogađa iz penala

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali puno jače u odbrani i nisu dopustili da se napadači Drine dovoljno razmašu. Spasojević, Tisanović, Vidaković, Mumović i Novokmet nisu imali puno prostora za upućivanje šuteva prema protivnickom golu.

Iskusni Spasojević pogađa u svom stilu

Iz minute u minutu topili su gosti prednost domaćina pa je rezultat 10 minuta prije kraja susreta bio 18:16.

Sve je podsjećalo na prvi domaći poraz Drine protiv ekipe Mladosti, čak je iskusni Novokmet prilikom lomljenja rezultata propustio iskoristiti penal.

Leteći Mume

Onda na scenu stupa mladi Petrović koji probija krilo dva puta i donosi mirnu završnicu za tim Drine. Konačnih Drina 21:18 Leotar realan je rezultat lijepe rukometne predstave u Zvorniku.

Mumović i Ivanović stalna prijetnja za protivnički gol

Drina je se ovom pobjedom pomjerila iz donjeg dijela tabele prema sredini što je konačan cilj ove sezone RK Drina, a fokus će biti na omladinske selekcije ove sezone.

Mladi Petrović fintira protivničku odbranu, a kapitena obaraju odbrambeni igrači Leotara

Pobjedom je zadovoljan iskusni Miso Spasojević koje je poslije utakmice izjavio:

Dobro je što smo napokon pobjedili da prekinemo ovu crnu seriju koja nas je zadesila. Dobra utakmica, ponovo neizvjesnost, ali i zaslužena pobjeda. Rekao je Spasojević.

Atraktivni Mumović sretan je zbog pobjede svog tima, vidno iscrpljen za naš portal je poslije utakmice izjavio: Teška i borbena utakmica. Sretan sam zbog pobjede, odigrali smo timski, napokon kompletni i pobjeda je morala doći. Izjavio je Mumović.

Pogledajte zanimljive fotografije sa utakmice RK Drina- RK Leotar klikom ovdje!!