U utorak 6.juna u Zvorniku su održane sedme BH Telecom Sportske igre mladih. Gradska dvorana je u jutarnjim satima, bila centar zabave i smijeha za djevojčice i dječake iz Zvornika. Nekoliko stotina dječaka i djevojčica iz Zvornika i okolnih opština uzelo je učesce u ovogodišnjim igrama.

Otvorenju Igara u Zvorniku prisustvovao je i gradonačelnik Grada Zvornik, gospodin Zoran Stevanović koji je ovogodišnje igre proglasio otvorenim, a svim učesnicima zaželio puno uspjeha i u nastavku života da nastave bavljenje sportom.

Ena Jažić PR menadžer istakla je svoje zadovoljstvo odzivom mladih u Zvorniku na ovogodišnjim sportskih igara mladih. Ovo je sedmi put da  smo u Zvorniku i svake godine je sve bolje.

Na kraju dana evo i rezultata koje je medijima saopštila Jažić.

SIM je propracen vrhunskom opremom i organizacijom

Takmičenja su započela Quickie CUP-om takmičenjem u igri između dvije vatre za najmlađe učesnike, a ekipa „Vatreni patuljci“ bila je najuspješnija te su za svoj trud nagrađeni zlatnom medaljom Sportskih igara mladih.

Patuljci izdominirali

„Pobijedili smo na Quickie CUP-u u igri između dvije vatre i jako smo sretni. Super smo se zabavili i radujemo se takmičenju i naredne godine“ izjavio je Lazar Gajić, kapiten ekipe.

Gradonačelnik na otvaranju

Na Poli CUP-u, takmičenju u nogometu za dječake i djevojčice u kategoriji 2006.godište i mlađi, titulu najboljih ponijela je ekipa „Drina 06“ .

„Radujemo se našoj današnjoj pobjedi i finalnom takmičenju u Sarajevu. Nadamo se da ćemo pobijediti i na finalu Poli CUP-a“ kazao je Đorđe Burnjaković, član ekipe Drina 06.

Takmičenja su nastavljena BIngo CUP-om u košarci, a plasman na finalno takmičenje ostvarile su i uženskoj i muškoj konkurenciji ekipe pod nazivom „KK Vlasenica“.

Na Plazma CUP-u, takmičenju u odbojci za kategoriju 2002. godište i mlađi, plasman na finalno takmičenje u Sarajevu ostvarile su ekipe „Zvornik“, u muškoj konkurenciji te ekipa „Mali Zvornik“ u ženskoj konkurenciji.

„Osvojili smo prvo mjesto na Plazma CUP-u u odbojci i radujemo se druženju na finalnom takmičenju u Sarajevu. Naša ekipa je četvrti put ostvarila plasman na finale Igara u Sarajevu i sretni smo što ćemo opet imati priliku družiti se u Sarajevu“ izjavio je Miroslav Pisić, član odbojkaške ekipe „Zvornik“.

Najuspješnija ekipa na Coca-Cola CUP-u, takmičenju u nogometu za kategoriju 2002.godište i mlađi, bila je ekipa „Granit“ iz Malog Zvornika.

Sportske igre mladih u Zvorniku organizovane su pod pokroviteljstvom Grada Zvornika.

Najbolji u Zvorniku osvojili su pozivnicu na finalno takmicenje koje ce se odrzati u Sarajevu gdje ce potpuno besplatno boraviti nekoliko dana druzeci se i takmiceci sa svojim vrsnjacima iz cijele Bosne i Hercegovine.