Fudbaleri Drine postigli su i treću pobjedu u trećem kolu Lige za opstanak. Ovaj put savladana je ekipa Slavije iz Sarajeva rezultatom 3:1, a pogađali su Stupar, Stjepanović i Milivojević za Drinu. Nakon nova tri boda na kontu Drine, zvornički tim se zadržao na vrhu tabele sa 31 bodom, tri više od pratilaca Slavije i Tekstilca.

Stupar, Stjepanović i Milivojević pogađali za pobjedu Drine i prvo mjesto tabele Lige za opstanak
Neuhvatljivi Stupar u jednom od prodora-Arhiv

Utakmica je u prvom poluvremenu bila dosta neizvjsna sa nekoliko prilika za oba tima. U drugom poluvremenu, fudbaleri Drine krenuli su pun odlučnije i nakon dva minuta došli do vodstva golom Stupara. Sudija današnjeg susreta Ognjen Vlajić svirao je dva jedanaesterca za tim Drine u drugom poluvremenu.

U šesnaestercu Slavije prvo je srušen Novica Marković, isti igrač je namjestio loptu i šutirao, golman Slavije brani, ali odbijenu loptu u protivničku mrežu posprema Ognjen Stjepanović za 2:0.

Slavija se potom trgnula i bolje zaigrala te je tri minuta nakon primljenog gola u 61.minutu došla do gola i smanjenja rezultata. Za 2:1 pogodio je rezervista Slavije Lalović Tihomir.

U 75.minutu utakmice ponovo penal za Drinu, srušen je Blagojević, loptu namjestio Milivojević koji je i pogodio za konačnih 3:1 u Zvorniku.

Zadovoljan pobjedom je i šef stručnog štaba FK Drina Zvornik, Aleksandar Vasić. Nakon treće pobjede u tri kola Lige za opstanak Vasić je za portal Zvornicki.ba rekao:

Jako teška utakmica protiv dobre ekipe Slavije koja je došla u Zvornik da igra, ali moji momci su dali svoj maksimum i ja im ovim putem čestitam na pobjedi.

Vasić

Nisam zadovoljan prvim poluvremenom i igrom koju je pokazala moja ekipa, ali smo u nastavku bili pravi i dali smo 3 gola.

Idemo dalje, pred nama je dosta posla i dosta rada, svaka utakmica je borba za opstanak. Sada idemo i u Modriču da upišemo još jednu pobjedu.

Zahvalio bih se i našim navijačima koji su nam dali vjetar u leđa i bodrili nas do pobjede. Rekao je Vasić za Zvornicki.ba.

Fudbaleri Drine sljedeće kolo gostuje u Modriči, tim Alfe se grčevito bori za opstanak.