Prva liga RS, 19. kolo
Tekstilac je u 19. kolu Prve lige RS na domaćem terenu savladao Napredak s minimalnih 1:0.

Tekstilac minimalno savladao Napredak
Gledaoci u Derventi po hladnom i kišovitom vremenu mogli su vidjeti prilično neobičnu i zanimljivu utakmicu. Prvi dio meča je protekao u blagoj nadmoći domaće ekipe, a najopasniji po gol gostiju bio je Susaković koji je u 24. minuti pogodio i prečku.

Tekstilac je u drugom dijelu utakmice igrao dosta otvoreno, stvarao šanse, ali je u većini slučajeva kao pobjednik izlazio golman gostiju Radić.

Ofanzivna igra Tekstilca isplatila se tek u samom finišu drugog poluvremenu. Asanović se na najbolji mogući način riješio svojih čuvara, a potom sjanim udarcem matirao Radića i donio svom timu vrijedna tri boda.

Ovom pobjedom tim iz Dervente napravio je veliki korak u borbi za opstanak, a u narednom kolu odmjerit će snage sa Podrinjem iz Janje.

Tekstilac: Plisnić, Đukić, Jolović, Vujanić, Marić (Prljeta), Milaković, Komlenović, Gojić, Susaković (Duspara), Glišić, Asanović.

Napredak: Radić, Stefanović, Erić, Filipović V., Stefanović, Balaban, Marić, Filipović M., Stojanović (Lazarević), Ninić, Jevtić (Jovanović).