Košarkaši Drine-Princip gostovali su u četvrtom kolu kod tima KK Rudar-2015 Ugljevik koji se nalazio na začelju sa tri upisana poraza. Poslije dvije vezane pobjede, košarkaši iz Zvornika željeli su nastaviti pobjednički niz i u tome su  uspjeli.

Treća pobjeda u nizu košarkaša Drine-Princip i to nakon triler završnice
Pobjednički selfi

Zvornički košarkaši upisali su treću pobjedu u Ugljeviku, konačnim rezultatom 75 : 73 i to nakon produžetka.

Prvo poluvrijeme dobili su domaći košarkaši rezultatom 36:31, ali su Zvorničani u trećoj četvrtini nadoknadili zaostatak i poveli, te treću četvrtinu završili rezultatom 51:48.

U osljednjoj četvrtini regularnog vremena bolje igraju domaći i ulaze u triler završnicu. Poslije pet minuta igre u posljednjoj četvrtini utakmice, Drina-Pincip ima napad koju nakon asistencije Gavrića završava Reljić.

Drina je četiri minuta i 37 sekundi prije kraja zahvaljujući Reljiću vodila sa 58:55. Onda u sljedećem napadu loptu krade Savanović koji akciju završava atraktivnim elejlapom i svoj tim vodi na pet razlike i rezultat 60:55.

Tri minuta prije kraja Rudar ne koristi napad, a u odbrani najbolje skače Gavrić i kreće u kontra-napad. Košarkaši Ugljevika naprvili su prekršaj, a Gavrić koristi jedno od dva slobodna bacanja za rezultat 61:55.

Dva minuta prije kraja domaći košarkaši smanjuju razliku na tri poena preko raspoloženog Ivkovića. Do kraja regularnog dijela na crtu za slobodna bacanja ponovo je stao Gavrić i pogodio jedno od dva slobodna bacanja za prednost Drine od 62:58.

Druga pobjedTreća pobjeda u nizu košarkaša Drine-Princip i to nakon triler završnicea košarkaša Drine Prncip uz NBA poteze (FOTO+VIDEO)

Do kraja posljednje četvrtine domaći pogađaju trojku za 62:61 preko Sandića. Nakon toga na crtu za slobodna bacanja stao je Ilić koji pogađa jedno od dva slobodna bacanja.

U preostalih 56 sekundi susreta jedini šut prema košu uputio je sekudnu prije kraja domaći košarkaš Sandić koji promašuje šut.

Igrao se prvi produžetak, bolje su otvorili domaći i poslije minute u produžetku poveli sa 65:62. Onda Zvorničani preko Rajkovića opet prave elejlap kojim podižu samopouzdanje i sopstveni moral.

Nakon toga u boljoj igri gostiju, Drina-Princip dolazi do prednosti od 75:69 trideset sekundi prije kraja poenima Todorovića.

OKK Princip-Drina

Kada se u preostalih 30 sekundi očekivalo mirno privođenje utakmice kraju, usljedila je prava triler završnica. Trojkom 21.sekundu prije kraja domaće u igru vraća Ivković. U narednom napadu Gavrić pravi prekršaj nad Ivkovićem koji koristi jedno od dva slobodna bacanja za 73:75.

U istom napadu nakon promašenog drugog slobodnog bacanja košarkaši Ugljevika ofanzivnim skokom dolaze do lopte i promašuju prvo šut za tri, a potom sekund prije kraja i za dva poena i Drina – Princip upisuje svoju treću pobjedu.

Zvanična statistika

Čestitke zvorničkim košarkašima na pobjedi i prikazanoj igri. Prvenstvo se nastavlja utakmicom protiv Student-Igokea2 na domaćem parketu.