Nakon 16 kola fudbalskog prvenstva, FK Drina je doživjela svoj drugi poraz. Bio je to prvi gostujući poraz od početka šampionata. Iako je sve ukazivalo da će Drina dobro startovati jer su pripreme protekle bez većih problema to se ipak nije dogodilo. Bio je ovo pravi šamar da se ekipa otrijezni iz očiglednog zimskog sna u koji su mnogi zaplovili nošeni rezultatima u prvom dijelu sezone.

Tri komada u mreži Drine za proljetno triježnjenje
Tim koji od ovog kola zna i za poraz na gostujućem terenu

Loša igra cijele ekipe za posljedicu je imalo najteži poraz i veći broj primljenih golova nego u prethodna 4 kola. Neshvatljivo lošu igru iskoristio je mladi tim Željezničara. U nastavku prenosimo tekst Sport dc portala.

U svom debitanskom nastupu na Stadionu „Predgrađe“ u Prvoj Ligi Republike Srpske Fudbaleri Željezničar sport tima pobijedili su Drinu iz Zvornika rezultatom 3:0.

Od samog početka domaći tim je diktirao tempo, imapo posjed lopte na svojoj strani, a apsolutna terenska dominacija krunisana je u 33. minutu. Adonis Bilal odlično je izveo slobodan udarac sa oko 16 metara, golman Vićić je intervenisao ali je Kuzmanović bio najbliži lopti i sporevo je u mrežu, a do kraja prvog dijela rezultat se nije mijenjao.

Nakon samo tri minute igre u nastavku Željo dolazi do novog pogotka. Na jednu dubinsku loptu istričao je golman Vićić, ali se nije najbolje sporazumio sa svojim saigračima pa je loše reagovao. Do lopte je došao Bosančić i lopb udarcem je poslao u mrežu.

Konačćan rezultat postavio je Marković u 61. minutu nakon sjajne akcije koju je izveo Željezničar. Do kraja utakmice oba tima imala su nekoliko izglednih prilika ali se rezultat nije menjao.

Nakon ovog trijumfa banjalučki tim nalazi se na sedmoj poziciji sa samo dva boda manje u odnosu na šestoplasirano Podrinje iz Janje. Drina sada zastaje pet poena za vodećim dvojcem.

O utakmici je šef stručnog štaba Drine Veljko Cvijetinović rekao:

Znali smo da je prva utakmica teška za igranje. Pripremali smo se za ovaj meč, ali u fudbalu je uvijek prisutno više faktora koji utičnu na krajanji ishod. Iako smo igrali na naše iskustvo i čekali priliku strpljivo, dogodilo nam se suprotno i nekoliko početničkih grešaka koje su nas skupo koštale. Željezničar je najmlađa ekipa prvenstva i vrlo poletna.

Veljko Cvijetinović – Utakmica otišla u suprotnom od plana

Moramo što prije izvući pouke i okrenuti se sljedećem protivniku timu Kozare. Vjerujem da ćemo izvući pouke iz ove utakmice i u nastavku prvenstva vratiti u ritam koji smo imali u prvom dijelu šampionata. Rekao je Cviejtinović

Željezničar SPORT TIM – Drina 3:0 (1:0)

Stadion Predgrađe. Gledalaca 100. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Žuti kareton: Molerović (Drina). Strijelci: Kuzmanović u 34, Bosančić u 48, Marković u 61. minutu (Željezničar SPORT TIM).

Željezničar SPORT TIM: Avdukić, Čolić, Malić, Ostojić, Bilal, Šaula, Bosančić, Marković, Krunić (od 90. Ružičić), Jokanović (od 78. Petković), Kuzmanović.

DRINA: Vićić, Musić (0d 65. Damjanović), Vasiljević, Krstić (od 65. Marković), Stjepanović (od 54. Nikolić), Kikić, Avdić, Stupšar, Molerović, Jokić, Ćulum.