Rukometna selekcija BiH je uz veliku podršku u tuzlanskom Mejdanu danas odigrala susret četvrtog kola grupe 5 kvalifikacija za EP protiv Finske, te slavila pobjedu rezultatom 31:19. Izabranici Bilala Šumana su prije tri dana u gostima ostvarili važnu pobjedu protiv Finaca, a danas u Tuzli ostvarili su i treći trijumf u tekućim kvalifikacijama koji ih dovodi na prag historjskog plasmana na Evropsko prvenstvo.

Ubjedljiva pobjeda protiv Finaca: Rukometaši BiH na pragu plasmana na Evropsko prvenstvo

Finci su dobro otvorili susret i u velikoj dvorani Mejdana poveli sa 2:1, ipak to je bilo sve od gostiju jer su se rukometni Zmajevi brzo razigrali i već nakon prvih 30 minuta ostvarili su sigurnu prednost za mirnije drugo poluvrijeme (16:10).

U drugom poluvremenu selektor Bilal Šuman je odlučio poštediti ključne igrače (Prce i Panić), te priliku dati mlađim igračima koji su više nego odlično iskoristili priliku i opravdali povjerenje selektora.

Rukometaši BiH slavili su ubjedljivu pobjedu rezultatom 31:19. Poredak na tabeli nakon četiri odigrana susreta: Češka 6 bodova, BiH 6 bodova, Bjelorusija 4 i Finska bez bodova. Plasman na EP izborit će dvije prvoplasirane selekcije iz svake grupe (ukupno osam grupa) i četiri najbolje trećeplasirane.

(Foto: Blicko Junior | Tuzlanski.ba)|