Drugog dana Prvenstva Balkana za juniore i juniorke judou koje se održava u Zvorniku, reprezentativci BiH Toni Miletić i Vasilije Vujičić osvojili su zlatne medalje u težinskim kategorijama do 90 i +100 kg.

Vasilije Vujičić na vrhu Balkana, Zvorničanka Teodora Božović brončana na prvenstvu u Zvorniku
Na ovaj način na Balkanskom prvenstvu U21 judo tim osvojio je ukupno pet zlatnih medalja s jučerašnja tri zlata koja su osvojili Anđela Samardžić, Mila Petrović i Vuk Elez.

Danas su uspješni bili i Danica Jurić, koja je osvojila 2. mjesto, Igor Vračar je također bio drugi, Amsal Šorlija, Teodora Božović, Sara Marić i Josipa Brvenik su trećeplasirani, dok su jučer drugo mjesto osvojili Božidar Vučurević, a treće Igor Đurica.

Bio je ovo još jedan više nego uspješan međunarodni judo vikend za bh. tim.

Vasilije rutinski do medalje

Vasilije Vujičić, član Džudo kluba „Srpski Soko“ iz Zvornika osvojio je danas još jednu zlatnu medalju na Balkanskom džudo prvenstvu za juniore, koje je danas završeno u Rekreativno sportskom centru u Zvorniku.

Teodora Božović iz zvorničkog Džudo kluba „Srpski Soko“ osvojila je treće mjesto, odnosno bronzanu medalju na ovom prvenstvu, u kategoriji do 70 kilograma. Što je izuzetan uspjeh kako za zvornički sport tako i sam grad Zvornik koji je postao grad džudoa.