Ekipa Watforda savladala je Chelsea u posljednjoj utakmici 26. kola engleskog Premiershipa rezultatom 4:1.

Watford razbio Chelsea na Vicarage Roadu i doveo u pitanje budućnost Contea (FOTO+VIDEO)
Watford porazio Chelsea

Domaći tim puno bolje je otvorio susret i u prvih 30 minuta imali su nekoliko sjajnih prilika, međutim nisu uspjeli savladati Courtoisa. Ključni trenutak utakmice desio se upravo u 30. minuti kada Bakayoko u razmaku od samo pet minuta dobija dva žuta, odnosno crveni karton i tako svoju ekipu u narednih 60 minuta ostavlja s igračem manje.

Samo 12 minuta bilo je potrebno Watfordu da stigne u prednost. Courtois je srušio Deulofeua, a siguran realizator kaznenog udarca u 42. minuti bio je Troy Deeney koji pogađa za 1:0.

U drugom poluvremenu Watford je nastavio s napadima prema golu Plavaca, međutim nisu uspjeli postići pogodak, a onda u 82. minuti Eden Hazard sjajnim udarcem s distance matira nemoćnog Karnezisa za hladan tuš domaćih navijača.

Watford je odmah krenuo prema golu Chelseaja po novo vodstvo, a za samo sedam minuta uspjeli su postići čak tri pogotka ekipi Antonija Contea. Prvo je Janmaat u 84. minuti predriblao kompletnu odbranu Plavaca i pogodio za 2:1, a četiri minute nakon toga Deulofeu riješava pitanje pobjednika i pogađa za 3:1.

Konačnih 4:1 postavio je Pereyra u 91. minuti čime je postigao čak sedmi pogodak Chelseaju u posljednje dvije utakmice s obzirom na to da su Plavci u prošlom kolu poraženi rezultatom 3:0 od Bournemoutha.

Engleski mediji danima pišu da je ovaj meč bio ključni za trenera Contea, a nakon ovakvog poraza, čini se da su njegovi dani na klupi aktuelnog prvaka odbojani. Nakon 26 odigranih utakmica Chelsea ima 50 bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji, dok je Watford na 11. mjestu i ima 30 osvojenih bodova.