Danas je završen prvi međunarodni fudbalski turnir za djecu uzrasta od deset do trinaest godina Drina Kup koji je organizovao fudbalski klub Drina Zvornik. Više od 600 mališana prodefilovalo je gradskim stadionom za dva dana odigravši utakmice sa svojim vršnjacima.

Završen "Drina Kup" kroz Zvornik za dva dana prodefilovalo više od 600 mladih fudbalera

Više o prvom danu turnira možete pročitati na ovom LINK

Tim Trnovice najprijatnije iznenadđenje turnira

Drugog dana snage su odmjerile ekipe uzrasta rođenog 2004. i 2006.godine. U konkurenciji 2006.godišta najuspješnija ekipa bila je Loznica, koja je u finalnoj utakmici savladala tim Trnovice, ujedno i najprijatnije iznenađene turnira, rezultatom 3:1 u korist gostiju iz Srbije.

U utakmici za treće mjesto sastali su sedomaći tim Drine i Proletera iz Slavinovića, bolji su bili domaći fudbaleri i zasluženo slavili u ovoj utakmici osvojivši treće mjesto.

Mališani iz Kalesije prvaci u kategoriji rođenih 2004.godine

Najbolji strijelac uzrasta 2006.godišta bio je Čomić Stefan, a najboljim fudbalerom proglašen je Gavranić Lazar dok je titulu najboljeg golmana ponio Kristijan Mićić.

Najbolji u generaciji 2004.godišta bilu su predpioniri iz tima Bosna Kalesije koji su u finalu slavili protiv ekipe Perfekt iz Srebrenika. U susretu za treće mjesto između timova BSK Borča i Vojvodina Novi Sad, više uspjeha je imala ekipa Vojvodine koja je uzela treće mjesto kao i njihovi fudbaleri u konkurenciji 2007.godišta.

Nagradu najboljem igraču Dini Alibašiću uručio je predsjednik organizacionog odbora Goran Škiljević

Najbolji strijelac uzrasta 2004.godišta bio je Todorović Boris, a za najboljeg fudbalera proglašen je kapiten tima Bosne iz Kalesije Dino Alibašić, laskavu titulu najboljeg golmana u svojoj generaciji ponio je Danije Janjić.

Tim Vojvodine 2004.godište

Goran Škiljević predsjednik organizacionog odbora turnira Drina Kup za portal je na kraju turnira izjavio:

Zadovoljni smo kako je sve proteklo. Pokazali smo da Zvornik može organizovati vrhunski fudbalski sportski događaj i pratiti evropske trendove u ovoj oblasti. Impresije se još uvijek sabiraju, trud, rad i odricanje u prethodnom periodu su se u potpunosti isplatili jer dobijamo do sada nevjerovatno mnogo pozitivnih reakcija od gostiju sa svih strana.

Najbolji strijelac i golman uzrasta 2004.godište Boris Todorović i Danijel Janjić

Nadam se da će turnir prerasti u tradiciju kakvu zaslužuje naš klub i naš grad. Veliko hvala portalu Zvornicki.ba koji je među prvima prepoznao potencijal ove ideje i dao svoj doprinos da se i realizuje na ovako visokom nivou. U svoje ime i svih koji su uzeli učešće u organizaciji turnira hvala našim prijateljima, pokroviteljima, prije svega gradskoj urpavi, ali i svim drugim koji su dali doprinos da se Drina Kup održi. Zdrava ideja je prepoznata od onih od kojih je trebala i na nama je sada da održimo postavljene standarde.